W czwartek 13 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyły się eliminacje międzyszkolne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w których wzięły udział drużyny łazisk szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie z grupy wiekowej 10-12 lat:  Natan Juszczuk, Laura Juszczuk, Natalia Gwóźdź, Marek Roj i powyżej 12 lat: Julia Guzik, Lena Gajda, Kamil Roterman.

Uczestnicy rozwiązywali testy dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i (ucz. kl. VII i VIII także motorowerzystów), znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, skrzyżowania i wykonywali zadania praktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokonywali rowerem tor sprawnościowy.
W grupie młodszych uczniów I miejsce i  Puchar Burmistrza Miasta Łaziska G. zdobyła drużyna SP6 , II miejsce zajęła drużyna SP2 , III miejsce zajęła drużyna SP4,  kolejne miejsca SP5 i SP1. Indywidualnie najlepszymi zawodnikami zostali: Roksana Grabiec z SP2 oraz Wiktor Drywa z SP6. W  grupie uczniów powyżej 12 lat I miejsce i  Puchar Burmistrza Miasta Łaziska G. zdobyła drużyna SP1 , II miejsce zajęła drużyna SP2 , III miejsce zajęła drużyna SP5,  kolejne miejsce SP6. Indywidualnie najlepszymi zawodnikami zostali Lena Gajda i Kamil Roterman z SP1. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta.
Zwycięskie drużyny będą uczestniczyły w powiatowych  eliminacjach  Ogólnopolskiego Turnieju BRD.
Bardzo dziękujemy opiekunom za przygotowanie drużyn, a jury w osobach: pani Bożena Raszka – pielęgniarkę, st. sierż.  Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych pan Sebastian Kapias i pan Andrzej Szymczyk - nauczyciel ZSEiU w Łaziskach Górnych oraz instruktor prawa jazdy za ocenę poszczególnych konkurencji.

Organizatorzy konkursu: V. Ryszczyk, A. Malinowska, A.Staniucha