UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informacja dotycząca cookies

Czym są ciasteczka (pliki cookies)?

Ciasteczko jest plikiem alfanumerycznym (tekstowym), który jest zapisywany na komputerze użytkownika podczas odwiedzin naszej witryny (lub aktualizowany - w przypadku odwiedzin ponownych/kolejnych).

W jaki sposób wykorzystujemy cookies w naszym serwisie?

Nie gromadzimy ani nie przetwarzamy żadnych informacji pozwalających na bezpośrednią identyfikację danych osobowych. Pliki cookies są wykorzystywane w naszym serwisie do celów statystycznych (dotyczących statystyk odwiedzin naszej witryny) oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu i dostarczenia bardziej dopasowanych treści.

 
Czy mogę wyłączyć obsługę Cookies?

Tak, możesz to zrobić w każdej chwili poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki w zakresie obsługi Cookies.

 
Jak wyłaczyć obsługę ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach:

Google Chrome

Trzeba kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji „Prywatność” trzeba kliknąć przycisk Ustawienia treści. W sekcji „Pliki cookie” można zmienić następujące ustawienia plików cookie:

    - Usuwanie plików cookie
    - Domyślne blokowanie plików cookie
    - Domyślne zezwalanie na pliki cookie
    - Domyślne zachowywanie plików cookie i danych stron do zamknięcia przeglądarki
    - Określanie wyjątków dla plików cookie z konkretnych witryn lub domen

 
Internet Explorer

Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia > Opcje Internetowe > Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.

 
Mozilla Firefox

Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.
O ciasteczkach (cookies) decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Akceptuj ciasteczka.

 
Opera

Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.
O ciasteczkach decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Ciasteczka.

 
Safari

W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo. Tu wybiera się poziom bezpieczeństwa w obszarze "Akceptuj pliki cookie”.


Wyłączenie lub blokada obsługi cookies może spowodować nieprawidłowe działanie naszej witryny. Jeśli Twoja przeglądarka akceptuje obsługę Cookies, oznacza to wyrażenie zgody na stosowanie cookies przez naszą witrynę.

Aktualności

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

Monika Dawidowska-Lupa

W POWIECIE MIKOŁOWSKIM POWSTAŁ OŚRODEK ŚRODOWISKOWEJ OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ I PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:


- I poziom referencyjny
➡️ Powiat Mikołowski pozyskał kontrakt na świadczenie usług psychologicznych i psychoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży w ramach nowo powstałego Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej. Ośrodek powinien rozpocząć przyjmowanie młodych pacjentów od 01.04.2020r. Niestety ze względu na ograniczenia wynikające z ogłoszonego stanu epidemii mamy utrudnione zadanie. W związku z tym prosimy Państwa o informowanie osoby zainteresowane o powstaniu takiej placówki. Na ten moment jesteśmy otwarci na udzielanie pomocy psychologicznej zdalnie. Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców do kontaktu.
➡️ REJESTRACJA tel. 32 322-20-24 (w tej chwili tylko telefonicznie) Ośrodek mieści się w strukturach NZOZ „Psyche-Med” Centrum Opieki Psychiatrycznej i Psychologicznej w Mikołowie przy ul. Waryńskiego 4 piętro I, rejestracja gab. 506 (budynek Szpitala Powiatowego)
🔵 ZASADY FUNKCJONOWANIA OŚRODKA
Zatrudniamy wykwalifikowany personel: psychologów, psychoterapeutów i terapeutę środowiskowego doświadczonego w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pomagamy dzieciom poniżej 7 roku życia, dzieciom i młodzieży objętym obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcącym się w szkołach ponadpodstawowych - do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia, a także ich rodzinom lub opiekunom prawnym. Z czym można się do nas zgłosić: w jakich problemach pomagamy:
- Nadmierna nieśmiałość, fobia społeczna
- Częste zachowania agresywne, impulsywne
- Brak akceptacji ze strony rówieśników, trudności w nawiązywaniu relacji
- Trudności szkolne, wychowawcze
- Nadmierna lękliwość, nerwica
- Depresja
- Samookaleczenia, myśli samobójcze
- Nadpobudliwość ruchowa
- Zaburzenia adaptacyjne
- Zaburzenia uwagi
- Zaburzenia jedzenia
- Zaburzenia snu
- Zaburzenia rozwojowe
- Inne problemy natury psychicznej
🔵 W ramach kontraktu z NFZ udzielamy: porad psychologicznych, porad diagnostycznych, psychoterapii indywidualnej i grupowej, terapii środowiskowej, w tym wizyt domowych, konsultacji edukacyjno-profilaktycznych indywidualnych lub grupowych dla rodzin, opiekunów prawnych, rówieśników lub innych osób stanowiących wsparcie społeczne pacjenta.
➡️ Godziny otwarcia placówki:
Poniedziałek 09:00 – 17:00
Wtorek 09:00 - 17:00
Środa 08:00 – 16:00
Czwartek 11:00 – 20:00
Piątek 11:00 – 20:00