UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informacja dotycząca cookies

Czym są ciasteczka (pliki cookies)?

Ciasteczko jest plikiem alfanumerycznym (tekstowym), który jest zapisywany na komputerze użytkownika podczas odwiedzin naszej witryny (lub aktualizowany - w przypadku odwiedzin ponownych/kolejnych).

W jaki sposób wykorzystujemy cookies w naszym serwisie?

Nie gromadzimy ani nie przetwarzamy żadnych informacji pozwalających na bezpośrednią identyfikację danych osobowych. Pliki cookies są wykorzystywane w naszym serwisie do celów statystycznych (dotyczących statystyk odwiedzin naszej witryny) oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu i dostarczenia bardziej dopasowanych treści.

 
Czy mogę wyłączyć obsługę Cookies?

Tak, możesz to zrobić w każdej chwili poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki w zakresie obsługi Cookies.

 
Jak wyłaczyć obsługę ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach:

Google Chrome

Trzeba kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji „Prywatność” trzeba kliknąć przycisk Ustawienia treści. W sekcji „Pliki cookie” można zmienić następujące ustawienia plików cookie:

    - Usuwanie plików cookie
    - Domyślne blokowanie plików cookie
    - Domyślne zezwalanie na pliki cookie
    - Domyślne zachowywanie plików cookie i danych stron do zamknięcia przeglądarki
    - Określanie wyjątków dla plików cookie z konkretnych witryn lub domen

 
Internet Explorer

Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia > Opcje Internetowe > Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.

 
Mozilla Firefox

Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.
O ciasteczkach (cookies) decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Akceptuj ciasteczka.

 
Opera

Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.
O ciasteczkach decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Ciasteczka.

 
Safari

W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo. Tu wybiera się poziom bezpieczeństwa w obszarze "Akceptuj pliki cookie”.


Wyłączenie lub blokada obsługi cookies może spowodować nieprawidłowe działanie naszej witryny. Jeśli Twoja przeglądarka akceptuje obsługę Cookies, oznacza to wyrażenie zgody na stosowanie cookies przez naszą witrynę.

Logopeda

Strony i blogi logopedyczne

Monika Dawidowska-Lupa

Dzisiaj wyjątkowo zamiast przedstawienia konkretnej zabawy, chciałam zaproponować Wam strony i blogi na, których znajdziecie ćwiczenia oraz materiały do wykonania pomocy przydatnych w terapii logopedycznej.


Blogi i strony, z których można pobrać dużo gotowych plików z pomocami logopedycznymi:

Logopedia Praktyczna –na stronie znajdziecie bardzo różnorodne elementy do ćwiczeń oddechowych, do różnicowania słuchowego głosek oraz do chowania obrazków.

Blog Mimowa – mnóstwo interesujących pomocy logopedycznych do wydrukowania z charakterystycznymi rysunkami. Gry po wydrukowaniu, wycięciu (często) i zalaminowaniu (opcjonalnie) są gotowe do użycia – zawierają materiał obrazkowy dla konkretnych głosek, co jest bardzo cenne.

Printoteka - nowy serwis autorki MiMowy. Mnóstwo bardzo oryginalnych i atrakcyjnych materiałów logopedycznych gotowych do wydrukowania dla różnych głosek, do ćwiczeń rozwijających język oraz do innych przedmiotów szkolnych.


Logotorpeda - dość nowy, ale bardzo prężnie rozwijający się blog. Dużo pomysłowych pomocy do ćwiczeń logopedycznych z obrazkami, gotowych do wydrukowania.
Logopeda Rybka - sporo ręcznie rysowanych materiałów do terapii logopedycznej do pobrania (w większości za darmo).

Brzęczychrząszcz – blog pasjonatki logopedii. Świetne filmiki z nauczania czytania sylabami w sposób twórczy. Dużo ciekawych, abstrakcyjnych wierszyków do utrwalania głosek. Ciekawe, proste, ale oryginalne pomysły zabaw.

Smykoterapia – dużo doskonałych logopedycznych i ogólnorozwojowych (w tym plastycznych i sensorycznych) zabaw dla mniejszych dzieci. Dużo pomocy szczególnie dla głosek [k] i [s] - elementy do utrwalania w sylabach, memory i wiele innych.

Logo-educata - blog logopedyczny z ciekawymi zabawami do wydrukowania.

Kreatywne Wrota - autorka tego bloga jest grafikiem komputerowym i sama przygotowuje piękne pomoce dla swojego dziecka, dzieląc się nimi również ze swoimi czytelnikami.

LogoŚwiat - blog poświęcony pomysłom na logopedyczną zabawę z dziećmi. Pomoce są gotowe do wydrukowania; często zawierają charakterystyczne, urocze obrazki rysowane przy pomocy komputerowej myszy.


Raaany Julek! – cały ogrom materiałów, mnóstwo pomysłów do pracy nie tylko nad mową, ale także nad postrzeganiem, pamięcią, twórczością artystyczną i wieloma innymi aspektami rozwoju dziecka, które są ważne dla rozwoju mowy i nie tylko. Pomoce do drukowania i do samodzielnego przygotowania.

logozabawy.pl -zabawowy blog logopedyczny – sporo materiałów do pobrania i pomysłów na ćwiczenia, głównie do utrwalania głosek.

domolodo.pl- dużo ćwiczeń logopedycznych, strona posiada praktyczne ćwiczenia oraz materiały, które można samodzielnie wykonać.

Opracowała:Joanna Machil-Guban