UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informacja dotycząca cookies

Czym są ciasteczka (pliki cookies)?

Ciasteczko jest plikiem alfanumerycznym (tekstowym), który jest zapisywany na komputerze użytkownika podczas odwiedzin naszej witryny (lub aktualizowany - w przypadku odwiedzin ponownych/kolejnych).

W jaki sposób wykorzystujemy cookies w naszym serwisie?

Nie gromadzimy ani nie przetwarzamy żadnych informacji pozwalających na bezpośrednią identyfikację danych osobowych. Pliki cookies są wykorzystywane w naszym serwisie do celów statystycznych (dotyczących statystyk odwiedzin naszej witryny) oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu i dostarczenia bardziej dopasowanych treści.

 
Czy mogę wyłączyć obsługę Cookies?

Tak, możesz to zrobić w każdej chwili poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki w zakresie obsługi Cookies.

 
Jak wyłaczyć obsługę ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach:

Google Chrome

Trzeba kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji „Prywatność” trzeba kliknąć przycisk Ustawienia treści. W sekcji „Pliki cookie” można zmienić następujące ustawienia plików cookie:

    - Usuwanie plików cookie
    - Domyślne blokowanie plików cookie
    - Domyślne zezwalanie na pliki cookie
    - Domyślne zachowywanie plików cookie i danych stron do zamknięcia przeglądarki
    - Określanie wyjątków dla plików cookie z konkretnych witryn lub domen

 
Internet Explorer

Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia > Opcje Internetowe > Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.

 
Mozilla Firefox

Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.
O ciasteczkach (cookies) decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Akceptuj ciasteczka.

 
Opera

Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.
O ciasteczkach decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Ciasteczka.

 
Safari

W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo. Tu wybiera się poziom bezpieczeństwa w obszarze "Akceptuj pliki cookie”.


Wyłączenie lub blokada obsługi cookies może spowodować nieprawidłowe działanie naszej witryny. Jeśli Twoja przeglądarka akceptuje obsługę Cookies, oznacza to wyrażenie zgody na stosowanie cookies przez naszą witrynę.

Sala przyrody TAURONA

Sala przyrody Taurona

Iwona Płocha

Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest wspomaganie i ukierunkowanie dziecka w relacjach ze środowiskiem przyrodniczym. W ramach tych założeń, dzieci z 4 oddziałów przedszkolnych naszej szkoły uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych w sali przyrody sfinansowanej przez firmę Tauron.

 Bogata baza dydaktyczna, którą mogliśmy zakupić właśnie dzięki pozyskanym środkom, posłużyła nam do przeprowadzania różnego rodzaju doświadczeń i eksperymentów. W trakcie tych zajęć kierowaliśmy się zasadą: usłyszę – zapomnę, zobaczę – zapamiętam, zrobię – zrozumiem. Podsumowaniem tych zajęć będzie zorganizowanie dla przedszkolaków konkursu przyrodniczo – ekologicznego „Mali przyjaciele natury”.

 W pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klas IV uczestniczyli w kółku przyrodniczo – ekologicznym i pracowali na pomocach zakupionych w ramach akcji Sala przyrody Taurona. Kontynuacją tych zajęć był udział uczniów klas IV w warsztatach przyrodniczych w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Wycieczka do ogrodu botanicznego stała się niezapomnianą lekcją przyrody na temat życia pszczół, właściwości leczniczych ziół, tajemnic hydrologii. Dzieci miały także okazję poznania wielu wyjątkowych gatunków drzew, krzewów i kwiatów oraz zrozumienia konieczności ochrony środowiska.