Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest ważnym dniem w Szkole Podstawowej nr 1 w Łaziskach Górnych.  W tym roku w ramach przygotowań do tego święta uczniowie klas I- III mieli za zadanie stworzyć okładkę do ulubionej książki. Z gotowych ilustracji powstała dekoracja w kształcie serca, która ozdobiła główny hol szkoły, przypominając wszystkim o tym dniu.


Każdy z dorosłych ma w pamięci cenne i niezapomniane chwile wspólnego czytania z mamą, tatą czy babcią. Dlatego uczniowie klas młodszych spotkali się z wyjątkowymi gośćmi.  Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Adam Chwieralski- radny i rodzic jednego z naszych uczniów, pani Maria z Domu Seniora w Mikołowie oraz nasza dawna pani pedagog Gabriela Król. Goście czytali dzieciom opowiadania, wybrane z dobrze znanego i lubianego czasopisma „Świerszczyk”. Uczestnicy popisali się znajomością literatury dziecięcej, biorąc udział w konkurencji pt. „Zagadki słuchowe”. Zadanie polegało na odgadnięciu kto z pracowników szkoły przeczytał fragment książki i podanie jej tytułu.  Dobrą zabawę dopełniła „Piosenka o czytaniu książek”. Najlepszym zwieńczeniem dzisiejszego święta niech będą słowa  jednej z uczestniczek: „A kiedy znowu będzie takie głośne czytanie?”


Żaneta Chibowska, Anna Garczorz, Aleksandra Koźbielak