Zapraszam chętne osoby, które chciałyby wziąć udział w Wojewódzkim Konkursie "Wielka Liga Czytelników" do zgłoszenia się do biblioteki szkolnej lub wychowawcy klasy. Do końca listopada będą trwały zapisy w naszej szkole.

Tradycją w naszej szkole stało się obchodzenie niezwykłego święta jakim jest Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu najmłodsi przebieraja się za ulubionych bajkowych bohaterów i uczestniczą w bajkowych zabawach. W bibliotece szkolnej ucznie klas pierwszych oraz klasy 3b mogli poznać lub przypomnieć sobie sylwetki najbardziej znanych w literaturze kotów: kota w butach, kota Filemona, kota Cukierka oraz kota, bohatera książki Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel "Praktyczny pan".

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji grupy przedszkolne z naszej szkoły zostały zaproszone na pierwsze odwiedziny w bibliotece szkolnej.

Po przerwie wakacyjnej, a wcześniej po nauce zdalnej powróciliśmy w mury szkoły. Warto wykorzystać ten czas na integrujące zajęcia, może w grze znajdziecie temat do wspólnej rozmowy.

Zapraszam do zabawy w (po)wakacyjna ruletkę.

Z okazji Tygodnia Bibliotek Szkolnych proponuję quiz ze znajomości książek.

Serdecznie zajęcam uczniów klas starszych naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie bibliotecznym, organizowanym on line przez bibliotekę jednej z mikołowskich szkół. Poniżej zamieszczam regulamin tego konkursu.

Jeśli chcecie wiedzieć, jak powstał węgiel, jak wygląda praca górnika i górniczy strój galowy oraz poznać tradycje zwiazane ze świętem górniczym- Barbórką, zapraszam na prezentację. Klikająć w poszczególne wagoniki i  inne znaki znajdziecie wiele ciekawych wiadomości zwiazanych z dniem świętej Barbary.

Z okazji Andrzejek proponuję Wam kilka zabaw, dzięki którym poznacie swoją przyszłość. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka.