Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księdza Prałata Konrada Szwedy w Łaziskach Górnych zaprasza rodziców dzieci rozpoczynających w roku szkolnym 2023/24 naukę w klasie I na spotkanie z dyrekcją, nauczycielami i specjalistami.
Spotkanie odbędzie się 16 lutego 2023, o godz. 17.00 w stołówce szkolnej SP1.

Najstarsze grupy przedszkolaków zostaną zaproszone na zajęcia i zwiedzanie szkoły w godzinach dopołudniowych, w terminie uzgodnionym z dyrekcją przedszkola.

Dobra zabawa, ciekawie i mile spędzony czas, pyszne jedzonko oraz nowe znajomości to krótkie podsumowanie tegorocznych półkolonii zimowych zorganizowanych w naszej szkole. Zobaczcie sami.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, do klasy pierwszej przyjmowane są z urzędu na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców do szkoły obwodowej w poniżej podanym terminie:

• od 13 lutego do 24 lutego 2023r. do godz. 15.00 - składanie zgłoszeń przez rodziców dzieci z obwodu. Zgłoszenie można pobrać w sekretariacie szkoły lub poniżej ze strony internetowej.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły mogą zostać przyjęte do klasy pierwszej na pisemny wniosek obojga rodziców/prawnych opiekunów, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła będzie nadal dysponowała wolnymi miejscami.

Kolejna porcja zdjęć z Zimowiska organizowanego w naszej szkole...warsztaty muzyczne, wizyta w Chlebowej Chacie w Górkach Małych, zajęcia sportowe oraz warsztaty z robotyki.

Pierwsze dni półkolonii zimowych upływają na dobrej zabawie: poznajemy się w grupach, uczestniczymy w warsztatach muzycznych i zajęciach sportowych a we wtorek byliśmy w Górkach Małych w Chlebowej Chacie, gdzie mieliśmy okazję poznać życie rolników sprzed stu lat. Zrobiliśmy własnoręcznie pyszne podpłomyki i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy związanych z pszczelarstwem.

W środę, 11 stycznia uczniowie klas ósmych kolejny raz uczestniczyli w Warsztatach Chemicznych, które odbywały się w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia w parach.

W styczniu w MDK odbył się XXIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.

Występy naszych artystów zostały wysoko ocenione przez festiwalowe jury ostatecznie uzyskując następujące nagrody:

w kategorii solistów kl.1-3:

I miejsce -Olaf Zwolakiewicz kl.3b

w kategorii solistów kl.4-6:

II miejsce Hanna Piórecka kl. 5a

w kategorii solistów kl.7-8

Marta Walczak kl.8a

w kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych klas 1-3:

II miejsce zespół „Aniołki”kl.3a i 2b

Zwycięzcy wystąpili również w koncercie finałowym, który odbył się 12 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W zeszłym tygodniu wszystkie klasy 8 i klasa 7a miały okazję odwiedzić Śląskie Centrum Solidarności i Wolności, które mieści się przy Kopalni „Wujek” w Katowicach. Jest to niezwykłe i bardzo nowoczesne miejsce pamięci, związane nie tylko z wydarzeniami z 16 grudnia 1981 roku, ale także z całym okresem PRL. Uczniowie dosłownie mogli poczuć tamte czasy za pomocą wielu sensorycznych aparatów umieszczonych na terenie tej bardzo bogatej wystawy. Całość zakończył poruszający i dający do myślenia seans filmowy, oparty na relacjach świadków tamtych wydarzeń.
Wycieczka była bardzo ciekawą i wzruszającą lekcją historii.