9.05.br w SP1 odbył się XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej przeznaczony dla uczniów klas 1-3. Organizatorami konkursu były: p. Monika Roterman, p. Ewelina Myszor oraz p. Monika Dawidowska-Lupa. I tym razem nie zabrakło uczestników. Do konkursu przystąpiło trzynastu młodych Europejczyków, którzy doskonale radzili sobie z zagadnieniami na temat Unii Europejskiej. Każdy z nich posiadał ogromną wiedzę, prześcigając się na poszczególnych etapach konkursu. Prace konkursowe sprawdzane były przez jury, w skład którego wchodzili: Radna Miasta p. Olga Dębska, nauczyciel SP1 p. Michalina Stolarczyk oraz logopeda SP1 p. Katarzyna Kuźnik.

Po podliczeniu punktacji jury wyłoniło laureatów. Zwycięzcą konkursu został Igor Kowalczyk z SP1 Łaziska Górne. Kolejne miejsca zajęli: II Olaf Zwolakiewicz SP1 Łaziska Górne, III Bartosz Grabiec SP2 Łaziska Górne. Poziom wiedzy uczestników był wysoki, dlatego jury postanowiło przyznać wyróżnienia, które otrzymali: Maria Halska SP3 Łaziska Górne, Szymon Snopek SP9 Orzesze-Zgoń.
Po konkursie odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów przez Burmistrza Miasta Aleksandra Wyrę i Dyrektor SP1 Violettę Ryszczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Urząd Miasta Łaziska Górne, Radę Rodziców SP1. Firma Lantis Motocykle Mikołów zadbała o poczęstunek dla uczniów i ich opiekunów.
Serdeczne podziękowania dla tegorocznych sponsorów.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!