24. kwietnia w naszej szkole odbył się Miejski Turniej Umiejętności Bezpiecznych Zachowań dla uczniów klas III szkół podstawowych miasta Łaziska Górne. Konkurs został zorganizowany przez panie Joannę Kocima i Katarzynę Kuźnik w ramach programu „Bezpieczny Świat Ucznia” autorstwa p. Doroty Pawłowskiej, p. Violetty Ryszczyk oraz p. Grażyny Tkocz.

Bezpieczeństwo dzieci to umiejętność właściwego zachowania w domu, w szkole, na ulicy, jak również w sytuacjach ratujących czyjeś zdrowie czy życie.
Każdy uczestnik miał za zadanie indywidualnie rozwiązać test z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego, przepisów i zasad bezpieczeństwa, segregacji śmieci oraz odpowiedzieć na ustne pytania. Następnie każda w drużyn musiała wykonać zadanie z zakresu pierwszej pomocy. Rywalizacja drużyn była bardzo wyrównana, dlatego Jury postanowiło przyznać ex aequo III miejsce dla dwóch szkół. Oto klasyfikacja końcowa Turnieju:
I miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne zdobyła drużyna SP1
II miejsce zajęła drużyna SP6
III miejsce zajęła drużyna SP2 oraz SP4.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju, bo tak naprawdę, każdy został wygranym!