🌍 Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego! 🧠 To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie, jak kluczowe jest zdrowie psychiczne dla naszego codziennego życia. Dobre samopoczucie psychiczne wpływa na nasze relacje, zdolność do radzenia sobie ze stresem oraz ogólną jakość życia. Pamiętajmy, aby dbać o siebie i szukać wsparcia, gdy go potrzebujemy. Wspólnie możemy budować zdrowsze społeczeństwo! 💚

Drodzy Uczniowie!
Nadeszła pora, żeby ogłosić konkurs dla uczestników tegorocznej edycji Kampanii 19 dni ! Tytuł konkursu: "10 SEKUND, BY POWIEDZIEĆ STOP"

REGULAMIN

W dniach 1-19 listopada trwa ogólnoświatowa i ogólnopolska kampania 19 dni przeciwko przemocy, krzywdzeniu dzieci i młodzieży to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie drugiego człowieka. Co możemy zrobić w 10 sekund, by powstrzymać przemoc ? Nie odchodźmy, nie odwracajmy wzroku, bądźmy uważni, obserwujmy i reagujmy adekwatnie do sytuacji. I tym razem jako szkoła włączamy się w kampanię. Informacje na temat jej przebiegu będziemy zamieszczać na wwwsp1.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję ,,Książeczka dla Oktawiana". Oktawian urodził się z niedotlenieniem okołoporodowym w skutek czego jest niepełnosprawny ruchowo i intelektualnie. Chłopiec ma zdiagnozowany zespół porażenny, autyzm atypowy głęboki, całościowe zaburzenia rozwojowe,zaburzenia wzroku, mowy i głosu. Potrzebuje on ogromnego wsparcia opiekunów i systematycznej rehabilitacji. Wszyscy możemy wspierać chłopca przez przekazanie kartonowych książeczek, które służą mu jako forma rehabilitacji. W taki sposób Oktawian się wycisza i relaksuje.

Serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej za udział w zbiórce WIELKANOCNA PACZKA DLA UKRAIŃSKIEJ RODZINY.

Szkolny Klub Wolontariaru

28 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w manifestacji Sprzeciwu Przemocy Wobec Dzieci. Była to dla nich nie tylko okazja do wyrażenia swoich poglądów, ale też lekcja świadomego obywatelstwa.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję ,,Kartka urodzinowa dla Mai" Wielkimi krokami zbliżają się 9 urodziny Mai. A co za tym idzie czas miłych niespodzianek. Liczymy na Was, że i tym razem wywołamy uśmiech na twarzy Mai :)

Kartki można wrzucać do pudełka,które wystawione jest obok gabinetu Pani pielęgniarki szkolnej. Wszystkie kartki zostaną dostarczone do Mai w dniu 8.05.br. W razie pytań prosimy o kontakt z pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Szkolny Klub Wolontariatu

Serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej, która wspiera Stowarzyszenie Pro Animali. Każda rzecz przekazana na zbiórkę jest bardzo przydatna. Wszystkie zabawki, koce i karmy szybko trafiają do małych przyjaciół. Jak widać na zdjęciach kot Rudek szybko znalazł coś dla siebie ;)

Zachęcamy do dalszej zbiórki. Mile widziana karma sucha i mokra, koce i inne akcesoria dla kotów.

Szkolny Klub Wolontariatu