Na ostatnich warsztatach programu edukacyjnego "Trzymaj formę" demaskowaliśmy mity na temat odchudzania, tak aby pozostawić tylko sprawdzone fakty ;)

"Rozkodowujemy etykiety produktów i jesteśmy świadomymi konsumentami" - pod takim hasłem przebiegały ostatnie warsztaty programu "Trzymaj formę". Często nie zdajemy sobie sprawy ze składu produktów, które spożywamy. Na zajęciach uczniowie uczyli się czytać etykiety, przeliczać zawartość składników w poszczególnych produktach.

Dzięki zaangażowaniu w projekt "Trzymaj formę" oraz kreatywności uczniów, powstała nietuzinkowa wystawa biżuterii z recyclingu. Zapraszamy do galerii...

Jednym z założeń programu "Trzymaj formę" jest poszerzanie świadomości ekologicznej i dbanie o naszą planetę. Wiemy doskonale, czym jest recycling- dlatego na ostatnich lekcjach plastyki w 6a tworzyliśmy ekobiżuterię. Powstały makaronowe naszyjniki, bransoletki z materiałów, które dostały "drugie życie", kolczyki,  jak również ekopudełka do przechowywania powstałej biżuterii. Jak widać- nic w przyrodzie się nie zmarnuje ;)

Wyjątkowe, a niby jemy je codziennie...śniadanie. Dlatego chcąc podkreślić jego szczególną rolę, uczniowie, w ramach programu "Trzymaj formę", przygotowywali w przedświątecznym tygodniu zdrowe śniadania wielkanocne w swoich klasach.

Na marcowych warsztatach "Trzymaj formę" uczniowie tworzyli tzw. healthplan. Powstała mapa myśli tego, jak zaplanować swoje zdrowe i długie życie oraz jakie czynniki wpływają na jego jakość, czyli m. in. odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, sen czy radzenie sobie ze stresem.

Do działań ogólnopolskiego programu "Trzymaj formę" angażują się całe klasy w naszej szkole. Oto galeria plakatów wykonanych przez poszczególne klasy. Niektóre zdobią drzwi wejściowe do sal, inne klasowe gazetki - wszystkie natomiast promują zdrowy styl życia, zbilansowaną dietę, ochronę środowiska oraz segregację śmieci.