Na ostatnich warsztatach z cyklu „Trzymaj Formę” tworzyliśmy modelowy talerz żywieniowy, który miał zobrazować nam dzienne zapotrzebowanie na różnego rodzaju produkty.

17 grudnia 2019 roku w ramach akcji "Trzymaj formę"uczniowie klas III, postarali się, aby dostarczyć innym wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania.

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie edukacyjnym ” Trzymaj formęw listopadzie odbył się konkursu na najciekawsze hasło, rymowankę promującą zdrowy styl życia. Każda praca była ciekawa, orginalna i związana z tematem, nie było więc łatwo wyłonić zwycięzców. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie udowadniając, tym samym, iż każdy uczeń w szkole wie jak o zdrowie zadbać swe!!

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego „Trzymaj formę” klasy 5a i 5c wzięły udział w prelekcji dotyczącej szkodliwości używek. Prelekcję prowadził  pan doktor Mariusz Wilk.  Podczas prezentacji o używkach pan doktor opowiadał o szkodliwości takich używek jak papierosy, e-papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze, napoje energetyczne, słodycze, TV i Internet.

W środę 27.11.2019 zostały przeprowadzone pierwsze warsztaty z serii "Trzymaj formę". Rozmawialiśmy o piramidzie żywieniowej, która jest bardzo istotna w życiu człowieka. Uczniowie z klas: Vb, Vc i VId  zapisani na warsztaty wykazali się własną kreatywnością podczas tworzenia piramidy żywieniowej na papierze.

13 listopada klasa 7a w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!"  przyłączyła się do akcji "Śniadanie daje moc". Wspólnie przygotowane, zdrowe, śniadaniowe smakołyki  zaspokoiły apetyty i dostarczyły dużo energii na cały dzień.

Niezdrowa dieta i brak ruchu są przyczynami coraz powszechniejszej  otyłości, która dotyka także dzieci.  Jak tego uniknąć uczniowie klasy III b i IV a dowiedzieli się na zajęcich warsztatowych, zorganizowanych przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w ramach VIII edycji programu "Zdrowo jem, jestem aktywny".