Dziękujemy całej społeczności szkolnej, która przyłączyła się do miłej niespodzianki. Dzięki Wam powstały przepiękne kartki urodzinowe,które zostały przesłane do solenizanta. Ta miła niespodzianka wywołała u Victora wiele radości :)

W ramach kampanii ,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" ogłoszono konkurs plastyczny dla klas I-III. Tematyka konkursu związana była z Prawami Dziecka. Prace można było wykonać dowolną techniką. Uczestnicy konkursu wykazali się duża kreatywnością ukazując ,,Prawa Dziecka oczami dzieci". Po zapoznani się z pracami jury wyłoniło zwycięzców.

Każdy z nas lubi dzień swoich urodzin. Bardzo nam miło kiedy nasi bliscy, przyjaciele pamiętają o nas składając nam życzenia i wręczają prezenty. A czy my lubimy też robić prezenty? Myślimy, że tak jest to bardzo przyjemne, kiedy możemy podarować komuś prezent i sprawić wiele radości. Czy wiecie jak w dniu urodzin sprawić przyjemność drugiej osobie? To bardzo prosty sposób, np. można własnoręcznie wykonać kartkę urodzinową. Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji urodzinowej i charytatywnej dla Victora. Chłopiec choruje na autyzm, upośledzenie umysłowe, dysmorfię twarzy, niedobór Alfy 1 antytrypsyny oraz zespół Nijmegena. Victor nie rozwija się jak inne dzieci. W ciągu tygodnia uczęszcza na wiele terapii. Chłopczyk bardzo lubi dostawać listy, kartki urodzinowe oraz magnesy na lodówkę.

W dniach 1 – 19 listopada przystąpiliśmy do kampanii „19 dni przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Jest  to akcja, która podejmuje ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. W trakcie 19 dni przeprowadziliśmy wiele działań, których celem było uwrażliwienie uczniów na krzywdę drugiego człowieka. Przekonywaliśmy, że  agresja i przemoc to najbardziej krzywdzące działania.  Kampania propagowała takie zagadnienia jak prawa dziecka, bezpieczeństwo, godność,szacunek. To filary, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

W dniach od 22.11.2021 do 20.12 2021r. w naszej szkole organizujemy zbiórkę karmy mokrej i suchej, niepotrzebnych kocy, ręczników dla kotów wolno żyjących.
Wszystkie zebrane akcesoria,pokarm podarujemy fundacji Pro Animali, która zajmuje się dokarmianiem bezdomnych kociaków. Karmę i akcesoria prosimy przynosić do dyżurki szkoły. Więcej informacji u pedagoga i psychologa szkolnego.

1 listopada 2021 r. ogólnopolska infolinia POMAGAMY 800 800 605 została zastąpiona telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Telefon zaufania 800 12 12 12 czynny jest przez całą dobę,siedem dni w tygodniu. Dyżury pełnione są przez psychologów, rozmówcy maja zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy do udziału w konkursie „PRZEMOC TO NIE-MOC” organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Mikołowie w ramach listopadowej kampanii.
„19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Uczniowie będą mieli możliwość podzielenia się własnymi odczuciami, refleksjami na temat przemocy wobec dzieci
i młodzieży. Przemocy, która niestety nadal jest często spotykanym zjawiskiem…

,,Naszym marzeniem jest tworzenie świata,
w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”

W dniach 1 – 19 listopada trwa ogólnoświatowa i ogólnopolska kampania. „19 dni przeciwko przemocy, krzywdzeniu dzieci i młodzieży” to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży.