Dnia 23 lutego 2024 roku, uczniowie naszej szkoły, Amanda Drwal i Olaf Zwolakiewicz, wzięli udział w powiatowych eliminacjach konkursu recytatorskiego. Ich udział był nie tylko wyrazem talentu, lecz także wspaniałego zaangażowania i determinacji.

Przed feriami odbyły się zawody eliminacyjne w siatkówce dziewcząt klas 5-6 i klas 7-8. Młodsze zajęły 2 miejsce, starsze zajęły 1 miejsce. Obydwie drużyny awansowały do finału powiatowego.

Mateusz Drozdek, uczeń klasy 8a osiągnął wielki sukces w Mistrzostwach Śląska w podnoszeniu ciężarów, w swojej kategorii wiekowej zdobył złoto.

Gratulujemy i i życzymy dalszych sukcesów :)

W środę 4. października uczniowie klasy 7b wzięli udział w szkolnej rozgrywce gry historycznej „Wolna Elekcja 1573 r. Gra o polski tron”. Pomysłodawcą i organizatorem gry jest Muzeum Historii Polski.

Dnia 2.10 odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta Łaziska Górne. W tej uroczystości uczestniczyli również nasi uczniowie jak i absolwenci. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2 czerwca w Sp 2 wŁaziskach Górnych odbył się konkurs "Mistrz ortografii". Uczniowie naszej szkoly zajęli wysokie miejsca w tym konkursie.  Olaf Zwolakiewicz z klasy III b zdobył tytuł Mistrza Ortgrafii  a Natalalia Fusiek z klasy VI b tytuł Drugiego Mistrza Ortografii. Serdecznie gratulujemy wygranym.

Przełom maja i czerwca dla uczniów pasjonatów historii to czas wytężonej nauki. Wtedy bowiem odbywają się w naszym mieście ważne konkursy historyczne.
Pierwszy z nich VIII Świętojański Turniej Wiedzy o Łaziskach  Górnych odbył się 29. maja w MBP. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Łazisk.
W konkursowych szrankach stanęli uczniowie łaziskich podstawówek w kategoriach wiekowych klasy 4-6 i klasy 7-8. Poziom konkursu jak zawsze był bardzo wymagający.

W dniu 29.05.2023r w Chełmie śląskim odbyły się zawody sportowe na szczeblu rejonowym dziewcząt w piłkę nożną. Naszą szkołę reprezentowały następujące dziewczęta: Nikola.F, Nikola. G, Zuzanna.M, Zuzanna.S, Magdalena.P, Alicja.G, Oliwia.G, Wiktoria.C, Emilia.D, Angelika.K. Po bardzo zaciętej walce nasz zespół zajął II miejsce.