5 czerwca reprezentacja naszej szkoły w składzie: Angelika Przechrzta, Lena Gajda, Wiktoria Leśniak, zajęła 2 miejsce w zawodach powiatowych w siatkówce plażowej, które odbyły się w Gostyni.

W Szkole Podstawowej nr 5 odbył się 7 czerwca III Powiatowy Konkurs "Giganci Powstań Śląskich". Wzięło w nim udział siedem szkół powiatu mikołowskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 7b - Natalia Fusiek i Milena Sosna. Natalia przygotowała prezentację o najsłynniejszej Górnoślązaczce XX- lecia międzywojennego Elżbiecie Korfantowej. Milena wzięła udział w teście dotyczącym powstań śląskich.

Towarzystwo Przyjaciół Łazisk zorganizowało 23. maja IX Świętojański Turniej Wiedzy o Łaziskach, w którym reprezentowali naszą szkołę Olaf Zwolakiewicz z 4b i Aleksander Kalus z 7b.

W poniedziałek 3 czerwca odbył się I Powiatowy Konkurs Ortograficzny, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 w Orzeszu. W konkursowych szrankach do pojedynku z trudną polską ortografią stanęli uczniowie z mikolowskich, laziskich i orzeskich podstawówek.

31 maja 2024r. zakończyliśmy konkurs "Selektywne szkolne Łaziska Górne". W dniu dzisiejszym, 12 czerwca, pani dyrektor wraz z przedstawicielkami Samorządu Uczniowskiego odebrała z rąk Burmistrza Miasta i Prezesa PGKiM nagrodę za zdobycie I miejsca. Oprócz nagrody 25 000,00 na remont wybranej sali, pomieszczenia w szkole, uczniowie dostali gry i worki na selektywne śmieci. Z gier zręcznościowych będą korzystali uczniowie w trakcie przerw na holach i  w klubie młodzieżowym.

W sobotę i niedzielę na Mistrzostwach Śląska w podnoszeniu ciężarów nasi uczniowie zdominowali podium:

2 złote medale powędrowały do 𝐌𝐚𝐭𝐞𝐮𝐬𝐳𝐚 𝐃𝐫𝐨𝐳𝐝𝐤𝐚 startującego w kat. U20 i U23
2 srebrne medale zdobył  𝐊𝐚𝐜𝐩𝐞𝐫 𝐌𝐨𝐫𝐜𝐢ń𝐬𝐤𝐢 w kat. U20 i U23
2 złote medale trafiły do 𝐌𝐢𝐥𝐞𝐧y 𝐃𝐫𝐨𝐳𝐝𝐞𝐤 - w kat. U20 i U23 i zdobyła I miejsce w Memoriale Czesława Białasa w klasyfikacji Sinclaira

Udowodniliście, że ciężka praca, determinacja i dążenie do celu prowadzi do ogromnych sukcesów.
Serdeczne gratulacje!

24 kwietnia odbył się w SP 2 w Orzeszu Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Malowane muzyką". Naszą szkołę reprezentowała Nadia Szynol z klasy VI a, która otrzymała III nagrodę za plastyczną interpretację utworu Modesta Musorgskiego "Chatka na kurzej stopce". Gratulujemy!

Z dumą informujemy, iż uczennica klasy 7 b- Natalia Fusiek zdobyła I miejsce na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W tym roku etap wojewódzki odbywał się 27 kwietnia w Czerwionce- Leszczynach. Jak pewnie pamiętacie sytuacja taka miała miejsce już w zeszłym roku. I tym razem będziemy trzymać kciuki za Natalię w zmaganiach ogólnopolskich, które już 8 i 9 czerwca w Gąsowie.