20 marca Agnieszka Łach z klasy 3a wzięła udział w kolejnym etapie Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR” . Z etapu powiatowego awansowała do etapu wojewódzkiego w Katowicach. W Instytucie Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego wystartowało 40 młodych uczestników z poziomu klas I-III. Nasza Agnieszka swoją deklamacją „Pawła i Gawła” została nagrodzona wyróżnieniem.

10 marca w Wyrach odbyły się zawody kwalifikacyjne w mini siatkówce dziewcząt rocznik 2010 i młodsi. Naszymi przedstawicielkami były: Hania Piórecka, Lena Gajda, Angelika Przechrzta, Wiktoria Rajfura, Natalia Grzybowska, Sonia Krubnik, Wiktoria Leśniak i Magda Raulinowska.

14 marca 2023 roku dwie uczennice klasy ósmej – Julia Krawczyk i Martyna Kucharek – reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Polonistycznym „Ja to umiem i rozumiem! Nigdy nie poddaję się!” Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6 w Łaziskach Górnych.

15 marca uczniowie SP1 uczestniczyli w I Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas czwartych. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Wyrach. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Hunt, Damian Krubnik,Stanislav Yurechko, którzy zostali przygotowani przez mgr Wiesławę Pordzik.

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny, organizowany w ramach programu „Trzymaj formę!”- edycja zimowa. Wyniki konkursu:
Klasy 1-4
I miejsce Smołuch Hanna, kl. 1b, tytuł zdjęcia: „Do góry prawą nartę daj…”
II miejsce Jan Zosiuk, kl. 2a, tytuł zdjęcia: „Narty do góry! Mama robi zdjęcie.”
III miejsce – ex aequo:
Antek Kukowski, kl. 1b, tytuł zdjęcia: „Szaleństwa na lodzie przy zimowej pogodzie.”
Amanda Drwal, kl. 4a, tytuł zdjęcia „Twoje zmagania rozwijają siłę.”    

Klasy 5-8
I miejsce Katarzyna Smołuch, kl. 6b, tytuł zdjęcia: „Śnieżna chwilo trwaj!”
II miejsce Milena Mucha, kl. 5c, tytuł zdjęcia: „Skitury”

W styczniu w MDK odbył się XXIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.

Występy naszych artystów zostały wysoko ocenione przez festiwalowe jury ostatecznie uzyskując następujące nagrody:

w kategorii solistów kl.1-3:

I miejsce -Olaf Zwolakiewicz kl.3b

w kategorii solistów kl.4-6:

II miejsce Hanna Piórecka kl. 5a

w kategorii solistów kl.7-8

Marta Walczak kl.8a

w kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych klas 1-3:

II miejsce zespół „Aniołki”kl.3a i 2b

Zwycięzcy wystąpili również w koncercie finałowym, który odbył się 12 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczeń klasy siódmej Kamil Roterman zwyciężył w konkursie Łaziski Bank Czasu. Konkurs polegał na stworzeniu projektu plakatu promującego Łaziski Bank Czasu. Celem powyższej inicjatywy CUS jest promowanie idei wymiany usług.Praca ucznia została doceniona i będzie promowała powyższe działania.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Po dłuższej przerwie, w niedzielę 30.10.2022, Michał Sobel wziął udział w zawodach Otylia Swim Cup w Opolu. Miło nam przekazać, że na dystansie 50 m stylem motylkowym i 200 m dowolnym zdobył brązowy medal oraz na dystansie 100 m dowolnym zdobył złoto. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.