Od 5 roku życia Julian trenuje sztuki walki ( mma- K1-bij) w klubie FIGHT CLUB KONG SAO w Mikołowie z trenerem Sylwestrem Czarnota .
W październiku 2023 w mistrzostwach śląska Kong Sao Jiu Jitsu zdobył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej przypadającego 22 marca składamy najlepsze życzenia zuchom i harcerzom z I Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Łaziska", a szczególnie tym uczęszczającym do naszej szkoły.  Przyszli oni dziś do szkoły w swoich mundurach i pięknie się zaprezentowani całej naszej społeczności.

Marta Król jest uczennicą klasy 5 A, od dwóch lat uprawia akrobatykę sportową. Swoje pierwsze kroki stawiała w Klubie Akro-Gym w Mikołowie, pod fachowym okiem trenera szkoliła swoje umiejętności do czerwca 2023 roku. Brała aktywny udział w dwóch zgrupowaniach: zimowym (Istebna) i letnim   (Nowy Sącz i Brenna). Po kilku pierwszych miesiącach treningów została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Turnieju w Akrobatyce Sportowej w Rudzie Śląskiej, gdzie zajęła VIII miejsce.

Kolejne zawody Filipa i pierwsze w tym roku. Było trudno, zwłaszcza ze zmienił kategorię wagową i wśród rówiesników był najlżejsz, i niższy od rywali, co w tym sporcie daje innym przewagę. Jednak Filip stanął na wysokości zadania i zdobył medal. Po zaciętej walce wywalczył 3 miejsce na jednych z najbardziej prestiżowych zawodów Karate Kyokushin w Polsce, które odbyły się we Wrocławiu. Spośród 13 zawodników z klubu biorących udział w zawodach Filip dołączył do grona 5 medalistów.

Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

Natan Juszczuk od od dwóch lat pasjonuje się sportami walki. Zachęcił go do tego tata, który też jest zawodnikiem i dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Europy w Brazylijskim Jiu Jitsu. Pierwszym sukcesem Natana było III miejsce w zawodach Brazylijskiego Jiu Jitsu, które odbyły się w 2021r. Ostatni sukces to remis podczas zawodów Kick Boxingu w czasie turnieju Super Ligi z września tego roku.

Życiowe rekordy naszych zawodników w rywalizacjach sportowych w ubiegły weekend:
Świetne występy Pauliny Jastrzębskiej, Brajana Nowaka i Mateusza Drozdka w Śląskiej Lidze Juniorów w podnoszeniu ciężarów.

W sobotę 11 listopada Filip Guzik z klasy 2a wziął udział w Turnieju Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Katowicach. Zakwalifikował się do finałów Kata. W walce zajął II miejsce.

Gratulujemy ! Życzymy dalszych sukcesów.

Amanda Drwal jest uczennicą klasy 5a. Jej pasją są sztuki walki. Trenuje JU-JITSU od 6 roku życia. Ma żółty pas. Zaczynała treningi w MOSiR Łaziska Górne. Treningi odbywały się 2 razy w tygodniu. Amanda większości trenowała sama z chłopakami bez podziału na grupy. Od 2022r. trener zaczął wysyłać dzieci na Śląską Ligę ju jitsu. Amanda swoją pierwszą walkę na zawodach  stoczyła w 2023r. zdobywając 3 miejsce.