"Czy wy wiecie, czy wy wiecie,
Ile dzieci jest na świecie?
Kto by to policzyć mógł
Tyle serc, i rąk, i nóg?
A choć dzieci jest tak dużo,
Wszystkie wspólnej sprawie służą,
Wszystkie pragną, pragną z całych sił,
Żeby świat szczęśliwy był."

J. Brzechwa

Z okazji obchodów Dnia Dziecka samorząd uczniowski ogłosił 1 czerwca dniem bobasa.
Uczniowie mieli okazję wziąć udzial w dyscyplinach sportowych takich jak rzut do celu czy podbijanie balonów oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również propozycja świetlicy szkolnej - malowanie twarzy.
Niech każdy dzień będzie dla Was taki jak dzisiejszy - kolorowy i wesoły!

Świetlica

Czy można do szkoły przyjść bez plecaka, a jednak przygotowanym? Owszem! 1 kwietnia Samorząd Uczniowski zorganizował szalony dzień, w którym zamiast plecaków uczniowie przynieśli: koszyki, torby podróżne, siatki na zakupy, transportery dla psów i kotów, taczkę, czajnik, wózek na zakupy i wiele innych, równie zaskakujących nosideł.
Wszystkie te przedmioty wypełnione były książkami i zeszytami, a uczniowie z uśmiechem na ustach, w miłych nastrojach mogli poszerzać swoją wiedzę.

Dziękujemy Wam za niezwykłą pomysłowość i gotowość do dobrej zabawy, a Radzie Rodzicow za ufundowanie nagród dla najbardziej kreatywnych uczniów!

W poniedziałek 21 marca świętowaliśmy nadejście wiosny.
Przegoniliśmy szare, zimne dni aby rozpocząć nową porę roku feerią barw i z dużą dozą poczucia humoru!
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Samorząd zaprasza do wspólnej zabawy!

Z okazji obchodów Światowego Dnia Matematyki Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów szereg działań opartych na umiejętnościach logicznego myślenia, dedukowania i zręczności.
10 marca ogłoszono Dniem Logicznego Myślenia.

29 października przedstawiciele samorządu uczniowskiego naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu w ramach Łaziskiego Forum Samorządów Uczniowskich w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie miało na celu promowanie działań dotyczących życia młodych ludzi w Łaziskach Górnych oraz inspirowanie młodzieży do działania i podejmowania własnych inicjatyw.

W dniu 28 września w naszej szkole odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021.

W wyniku głosowania, funkcję przewodniczącego SU objął Adam Niesłańczyk z klasy 8b, a zastępcami zostały: Magdalena Pająk z klasy 7b oraz Natalia Waligóra z klasy 8e.

Gratulujemy zwycięzcom oraz  życzymy sukcesów w pełnieniu tych odpowiedzialnych funkcji.

Opiekunowie Samorządu:

mgr Aleksandra Luks