31 maja 2024r. zakończyliśmy konkurs "Selektywne szkolne Łaziska Górne". W dniu dzisiejszym, 12 czerwca, pani dyrektor wraz z przedstawicielkami Samorządu Uczniowskiego odebrała z rąk Burmistrza Miasta i Prezesa PGKiM nagrodę za zdobycie I miejsca. Oprócz nagrody 25 000,00 na remont wybranej sali, pomieszczenia w szkole, uczniowie dostali gry i worki na selektywne śmieci. Z gier zręcznościowych będą korzystali uczniowie w trakcie przerw na holach i  w klubie młodzieżowym.

Serdecznie dziękujemy za udział i ogromne zaangażowanie całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, pracowników, ale i rodziców. Cieszymy się ogromnie z wygranej, tym bardziej, że w związku z przygotowaniem starej szkoły do remontu musimy stworzyć salę logopodeczną.
Mam nadzieję, że konkurs zwiększył świadomość i umiejętność prawidłowej segregacji. Na konkursie nie poprzestaniemy. Musimy dbać o najbliższe środowisko, prawidłowo selekcjonować śmieci, podejmować działania ekologiczne. Dlatego pamiętajmy: do koszy w klasach wrzucamy wyłącznie śmieci zmieszane, pozostałe wyrzucamy na holach do odpowiednich pojemników.
Dbajmy o najbliższe otoczenie i świat.
Teraz zbieramy elektro śmieci, również przystępując do akcji, w której możemy otrzymać nagrody rzeczowe lub finansowe.