Paweł Sarapata uczeń klasy 5 b trenuje sztuki walki  ( Muay Thay i kickboxing) od 3 lat w klubie sportowym  Ronin Łaziska Górne - MOSIR. Trenerem Pawła jest pan  Ireneusz Pietrasz. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu. Do tej pory Paweł zdobył 8 stopień uczniowski ( żółty pas). Podczas zimowego zgrupowania Paweł miał okazję trenować z wielokrotnym mistrzem świata - Cezarym Podrazą. W trakcie tego zgrupowania Paweł otrzymał powołanie do Kadry Polski nowoczesnych sztuk walki od federacji MFR - Robert Szindler.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na zakończenie innowacji pedagogicznej „Frazeologizmy polszczyzny” uczniowie przystąpili do rozwiązania testu, który miał wyłonić „Mistrza frazeologii”. Ten nietypowy test wymagał nie tylko znajomości języka polskiego, ale także umiejętności analitycznego myślenia i kreatywnego podejścia do związków frazeologicznych.

Dziś na lekcji techniki wszyscy odkryli w sobie talent kulinarny. Smacznego!

W miniony piątek, 15 marca, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w seansie kontynuacji popularnego filmu familijnego "Za duży na bajki". Losy Waldusia, Staszka, Delfiny, szalonej ciotki oraz nowych bohaterów poruszyły nasze serca. Dialogi, tematyka i kreacje aktorskie ponownie zaskoczyły pozytywnie, zapewniając nam mile spędzony czas. Serdecznie polecamy ten film nie tylko dzieciom, ale całym rodzinom.

Z przyjemnością pragniemy podzielić się z Państwem wynikami i osiągnięciami naszych uczniów z klas piątych, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym w ramach zajęć innowacji pedagogicznej. Od września, uczniowie ci poszerzali swoją wiedzę o związki frazeologiczne z różnych sfer życia.
W lutym bieżącego roku stanęli przed wyzwaniem, które wymagało nie tylko kreatywności, ale również umiejętności zręcznego posługiwania się frazeologizmami. Ich zadaniem było stworzenie twórczego opowiadania, w którym umieściliby jak największą liczbę prawidłowo wkomponowanych związków frazeologicznych.
Zadanie to nie należało do łatwych. Dlatego też uczniowie otrzymali odpowiednią ilość czasu, aby mogli się z nim zmierzyć - około miesiąca. Efekty są zaskakujące.  Niektóre prace były nie tylko starannie przemyślane, ale również zawierały niesamowite historie, bogate w zastosowane frazeologizmy.
Z ogromną radością prezentujemy zwycięzców konkursu:

I miejsce - Hanna Chibowska
I miejsce - Igor Wlazło
II miejsce – Antonina Stuchlik
II miejsce – Lena Turczyk
III Emilia Hniopek

Dorota Pawłowska

Walentynki w szkole to urocze święto miłości, które często obchodzone jest przez uczniów na całym świecie. Podczas tegorocznych obchodów w naszej szkole, uczniowie ubrali się w kolory różowy i czerwony, aby podkreślić atmosferę romantyzmu i przyjaźni. W tym dniu, tradycyjnie rozdawane były "liściki walentynkowe", małe kartki z wyrazami miłości i sympatii, które uczniowie wymieniają między sobą.

Karnawał w pełni. Zabawa w "Jedynce" też. Kontynuujemy taneczne przerwy. 23 stycznia zabawę rozkręciła klasa 5 b. Zapraszamy do wspólnej zabawy i aktywnego spędzania przerw.

Na kolejnych zajęciach z innowacji pedagogicznej „Frazeologizmy polszczyzny” uczniowie skupiali się na poznawaniu związków frazeologicznych związanych z opisem przeżyć i zachowaniem człowieka. Zaangażowani byli w różnorodne aktywności, które pozwoliły im na zrozumienie i utrwalenie tych wyrażeń. W czasie lekcji mieli okazję zabawić się w kalambury rysunkowe, co okazało się świetnym narzędziem do utrwalenia nowo poznanych związków frazeologicznych.