Z okazji obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej samorząd uczniowski SP nr 1 ogłasza konkurs dla uczniów klas IV-VIII pt. Dni Edukacji Alternatywnej.

W ramach konkursu uczniowie są proszeni o przygotowanie plakatu (w formacie A4 lub A3) z propozycją nowatorskiego, fantazyjnego lub zgodnego z własnymi zainteresowaniami przedmiotu szkolnego.

Praca powinna zawierać:

- nazwę przedmiotu i jego krótką charakterystykę w formie równoważników zdań, rymowanki, kilku zdań pojedynczych (w opisie należy zawrzeć tygodniową ilość godzin przedmiotu, informacje dotyczące wykładanego materiału lub formę zajęć praktycznych, końcoworoczne osiągnięcia uczniów uczęszczających na opisywany przedmiot);

- rysunek/ ilustrację obrazującą cele przedmiotu (technika dowolna).

Dopuszcza się wykonanie plakatu w formie indywidualnej, w parach, bądź w grupie (max. jedna praca na klasę) podczas zajęć godziny wychowawczej.

Prosimy o wykonanie zdjęcia ukończonego plakatu (w dobrej jakości) i przesłanie go poprzez maila do organizatora na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

najpóźniej do 10 listopada 2020 roku.

W tytule wiadomości należy umieścić nazwisko wykonawcy/ wykonawców oraz klasę.

Jury oceni plakaty pod kątem zgodności pracy z tematem, kreatywnego podejścia do tematu konkursu i estetyki wykonania przyznając punkty w zakresie 1-3.

Wyniki konkursu oraz zwycięskie plakaty zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły. Dla laureatów konkursu organizatorzy przewidują dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zachęcamy Was do podejmowania własnych decyzji edukacyjnych oraz wymyślenia szkoły na nowo.

 

Organizatorzy:

mgr Aleksandra Luks

mgr Ewelina Myszor