Na ostatniej lekcji wychowawczej uczniowie klasy 8b uczestniczyli w zajęciach poświęconych tematyce efektywnego uczenia się.

Podczas lekcji uczniowie rozmawiali o różnych metodach przyswajania wiedzy oraz wypełniali ankiety, które miały na celu pomóc im lepiej zrozumieć, w jaki sposób najlepiej się uczą. Dzięki ankietom każdy z uczniów mógł określić swoje preferencje dotyczące uczenia się. Wspólna dyskusja pozwoliła na wymianę doświadczeń i refleksję nad własnymi nawykami edukacyjnymi. Uczniowie zwrócili uwagę na to, jak różne podejścia mogą wpłynąć na efektywność nauki i jak ważne jest dostosowanie metod do swoich indywidualnych potrzeb.
Lekcja zakończyła się podsumowaniem, które pokazało, że świadome korzystanie z odpowiednich metod uczenia się może znacząco poprawić wyniki oraz ułatwić naukę w przyszłości.

Magdalena Sputowska