4 października uczniowie klasy 5a i 5b uczestniczyli w akcji "Sprzątamy dla Polski". Celem przedsięwzięcia było promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne.

Uczniowie zostali wyposażeni w rękawiczki i worki. Bardzo mocno zaangażowali się w pracę - zebrali dużą ilość śmieci,  co uświadomiło im, jak bardzo ludzie zanieczyszczają najbliższe otoczenie. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły, w pobliskich parkach, placach zabaw. Zebrano głównie papier, plastik (różnego rodzaju torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe.
Udział w akcji miał na celu podniesienie świadomości uczniów dotyczącej dbania i chronienia środowiska przyrodniczego przez człowieka. Pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko cykliczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Organizatorem inicjatywy jest Fundacja „Sprzątamy dla Polski”. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. W poprzedniej edycji akcji, która odbyła się 21 kwietnia 2023 r., wzięło udział 500 tys. osób.