Dnia 13. września uczniowie klas 5a i 5b wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki, święta kreatywności, odwagi i odkrywania swoich talentów. W ramach tego wyjątkowego dnia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, które łączyły matematykę i kodowanie.

Klasy pracowały z kartami pracy, na których znalazły się zadania związane z obliczeniami matematycznymi oraz kodowaniem. Uczniowie musieli rozwiązywać zagadki liczbowe, a także odkodowywać specjalne wzory, aby uzyskać właściwe wyniki. Ćwiczenia nie tylko rozwijały umiejętności logicznego myślenia, ale także pokazywały, jak matematyka i kodowanie mogą być ciekawe i twórcze.

Uczniowie z zaangażowaniem podchodzili do wykonywania zadań, a atmosfera sprzyjała współpracy i rozwijaniu nowych umiejętności.

Magdalena Sputowska