Na początku kwietnia uczestniczyliśmy w akcji szkolnej „Autyzmu nie widać gołym okiem”. Poznaliśmy świat dzieci w spektrum autyzmu, poszukując ukrytych haseł. Oglądaliśmy filmik edukacyjny pokazujący rzeczywistość widzianą oczami dzieci w spektrum. To był kolejny dzień przypominający nam o tolerancji i szacunku wobec różnic.

25 marca odwiedziliśmy „Osikową Dolinę” w Koziegłowach. Uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych z użyciem wiórka drewna osikowego, pokazie w stolarni, zobaczyliśmy jak powstają wiórki z drzewa osikowego. Sami mogliśmy spróbować wystrugać wiórka :).

Wielkanoc w naszej klasie……..

21 marca, w pierwszy dzień wiosny mieliśmy bardzo ważne zadanie do wykonania. Aby nadchodzące wiosenne miesiące przywitały nas słoneczną pogodą musieliśmy odnaleźć zaginiony medalion pani Wiosny i go aktywować. Połączyliśmy nasze klasowe siły i wspólnie rozwiązując zadania, które wcale nie były proste aktywowaliśmy medalion!

Tego dnia oglądaliśmy również prezentację, która była inspiracją do dyskusji na temat tolerancji wobec odmienności. A wszystko w związku ze Światowym Dniem Zespołu Downa.

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi obchodzony jest na całym świecie 14 marca. Dziś dowiedzieliśmy się dlaczego wybrano akurat ten dzień, aby świętować jedną z najstarszych stałych w matematyce. Otóż 3.14. jest odpowiednikiem amerykańskiego zapisu daty 14 marca. Dzień Liczy Pi jest zatem świetną okazją do obchodów Święta Matematyki, która jest jak wiadomo królową nauk.

W tym dniu uczestniczyliśmy w zabawach zorganizowanych przez nasze panie z pomocą niezastąpionych wolontariuszy naszej szkoły. Dziękujemy!

Po feriach odwiedzili nas nasi młodsi koledzy z łaziskich przedszkoli. Nasza klasa zamieniła się w krainę Czerwonego Kapturka. Dzieci musiały doprowadzić Czerwonego Kapturka do domku babci rozwiązują rożne zadania. Do zobaczenia za rok w pierwszej klasie!

Na początku marca uczestniczyliśmy w bajkowym spotkaniu autorskim z panią Aliną Przydatek, właścicielką wydawnictwa Kici Nici. Pani Alaina jest autorką nietuzinkowych książek dla dzieci, poprzez które rozwija pasję do czytania wśród najmłodszych oraz inspiruje do szukania w sobie artysty. Bardzo dziękujemy za spotkanie.

Nasze klasowe walentynki zostały w tym roku zorganizowane i przeprowadzone przez Emilkę i Patrycję, nasze klasowe specjalistki do spraw specjalnych. Odbył się konkurs na miss i mistera walentynek, odkryliśmy również różne sekrety o sobie. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Na koniec każdy z uczniów zabrał ze sobą serduszko z drzewa przyjaźni 3b.