W dniu 09.03.2023r. uczniowie klas 6b i 5c uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki było zapoznanie z historią, legendami oraz wybranymi zabytkami Krakowa, a tym samym kształcenie wrażliwości uczniów na potrzebę ochrony dziedzictwa kulturowego i narodowego.
Podczas wycieczki uczniowie mogli pobyć z sobą w innych, niż szkolne, okolicznościach, bardziej się poznać, zintegrować i pogłębić swoje przyjaźnie.

Nasza klasa bierze udział w projekcie "Trzymaj formę". Jednym z wymagań jest przygotowanie rymowanek i haseł dotyczących aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i segregacji odpadów. Tak w pocie czoła rodziły się plakaty z hasłami.

Uczniow przynieśli ciasta, babeczki, pierniczki ,owoce napojew i słodkości. W tym uroczystym dniu podzielili się opłatkiem i odśpiewali kolędy. Wszyjscy poczuli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

2 grudnia wzięliśmy udział w przedstawieniu "Ania z Zielonego Wzgórza".

W dniach 1-19 listopada trwa ogólnoświatowa i ogólnopolska kampania "19 dni przeciwko przemocy, krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Jest to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpieczne, szczęśliwe.

W klasie 6 b chłopcy również obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń i odśpiewania sto lat, wręczyły kolegom prezenty w postaci małych autek i słodyczy.

10 czerwca 2022 roku klasa Vb udała się na wycieczkę do Pszczyny. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania Zagrody Żubrów. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych oraz oglądały film, który w ciekawy i przystępny sposób zapoznał widzów z historią żubrów w Pszczynie.