W środę byliśmy na lekcji filmowej w Miejskim Domu Kultury. Dzięki tym zajęciom dowiedzieliśmy się jak powstają filmy animowane oraz jak aktorzy podkładają głos postaciom filmowym. Obejrzeliśmy również film pt."Po prostu super"

W tym tygodniu odwiedziły nas dzieci z łaziskich przedszkoli. Przygotowliśmy dla nich zabawy i zagadki w formie gry.  Doskonale sobie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami, a my mogliśmy odnaleźć się w nowych rolach, sprawdzając jak sobie radzą i prowadząc zabawy.

Lubimy zajęcia ruchowe. To doskonały sposób na zabawę i rozwijanie swoich pasji. To także okazja do trzymania dobrej formy i dbałość o własne zdrowie.

W kalendarzu jest wiele świąt nietypowych. W sobotę 17 lutego obchodzony był Dzień Kota. Z tej okazji wykonliśmy w klasie prace plastyczne związane właśnie z kotem. A to nasze "mozaikowe koty".

Dzisiaj uczyliśmy się aktywnie ortografii. Naszym zadaniem było uzupełnić tekst  z lukami wpisując odpowiednio "ó lub u". Niestety sami musieliśmy dojść do tego jak piszemy dany wyraz. Dla ułatwienia pani umieściła na kartkach w różnych miejscach holu wyrazy, które były nam potrzebne. Musieliśmy je tylko odnaleźć. I wszystkim się udało!

W czasie matematyki utrwalaliśmy wybrane działania na mnożenie, ale wcale nie robiliśmy zadań w ćwiczeniach. Za to graliśmy w parach w memo. W sumie tabliczka mnożenia wcale nie jest taka straszna.

Dzisiaj na kółku zwiedzaliśmy niezwykłe zakątki świata i kosmosu. A wszystko to odbyło się dzięki googlom VR. To urzadzenie, które pozwala na przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nim mogliśmy zwiedzić piramidy, obejrzeć wnętrze wulkanu i obserwować pływające rekiny. To dopiero było przeżycie!

Dzisiaj walentynki. W szkole prawdziwe szaleństwo! Wszyscy robili i rozdawali kartki walentynkowe. My również robiliśmy walentynki, aby obdarować wybrane osoby. Dziewczynki kolorowały olbrzymią walentynkową kolorowankę w rozmiarze XXXL. Była również słodka strona tego święta, otrzymaliśmy lizaki w kształcie serduszek. To miłe święto.

Czekaliśmy z niecierpliwością na ferie. Aby były miłe i bezpieczne przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady i zrobiliśmy z nimi książeczki.