W dzisiejszym dniu uczniowie klasy 2a mieli okazję rozpocząć obchody Wielkanocy w szkolnej atmosferze pełnej radości i zabawy. Poranek rozpoczął się od wspólnego śniadania wielkanocnego.

Następnie dzieci wraz z nauczycielami wyruszyły na poszukiwania wielkanocnego zajączka, ukrytego w szkolnym arboretum. Wydarzenia takie jak to przypominają o pięknie i radości, jakie niesie ze sobą okres Wielkanocy.

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

Tuż przed świętami wybraliśmy się do Centrum Edukacji Regionalnej, aby poznać tradycje i obrzędy wielkanocne. Dowiedzieliśmy się jakie zwyczaje związane są z tymi świętami. Mogliśmy również zrobić oryginalne ozdoby.

Pierwszy dzień wiosny klasy 1-3 powitały biorąc udział w grze dydaktycznej. Magiczny medalion Pani Wiosny stracił moc. Aby ponownie go aktywować uczniowie musieli wykonać szereg zadań, zdobyć kod pozwalający na wybranie odpowiednich kwiatów z ogródka. Kwiaty zasilały ten cudowny medalion, ale do ich zebrania niezbędny był specjalny kod. Grze towarzyszyły wielkie emocje, a dzieci pracujące w grupach, spieszyły się, aby jak najszybciej wykonać swoje zadania. Na szczęście wszystko udało się rozwiązać i Wiosna może już rozpocząć swoje panowanie.

Zastosowanie takiej formy zajęć, połączonej z wykonywaniem zadań matematyczno-przyrodniczo-ortograficznych, pozwala na angażowanie uczniów w zadania stwarzając okazję do zabawy, zdrowej rywalizacji i współpracy.

14 marca przypada Dzień Liczby π. Data obchodów święta wynika  z amerykańskiego sposobu zapisu daty (3.14) i odpowiada wartości liczby Pi. Święto to ma popularyzować nauki ścisłe, a szczególnie matematykę. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele zabaw i gier matematycznych, aby pokazać jak można uczyć się matematyki przez zabawę. My również mieliśmy takie gry. Dodatkowo uczestniczyliśmy w zabawie z chustą animacyjną zorganizowaną przez animatorki z klasy 7a.

"Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki." Jak się dowiedzieliśmy w Polsce ten dzień pierwszy raz obchodzony był 12 marca 2014r. My dzisiaj uczyliśmy się matematyki w nieco inny sposób niż zazwyczaj. Graliśmy w gry matematyczne, układaliśmy matematyczne puzzle oraz domino. Taka nauka jest znacznie przyjemniejsza niż żmudne rozwiązywanie zadań. Daje wiele przyjemności i pokazuje, że matematyka wcale nie musi być nudna.

3 marca obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tego powodu wybraliśmy się na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani bibliotekarka opowiedziała nam o książkach i ich twórcach czyli pisarzach. Następnie mogliśmy sprawdzić swoje wiadomości na ten temat rozwiązując krzyżówkę, a nie była łatwa. W końcu przez moment sami staliśmy się pisarzami. Mieliśmy w parach wymyślić krótką historię do otrzymanych obrazków. To całkiem nowe doświadczenie, ale udało nam się! Na koniec słuchaliśmy wymyślonych przez nas opowiadań. To super zabawa, na pewno do niej wrócimy.

Dzisiaj uczestniczyliśmy w spotkaniu z autorką książek dla dzieci panią Aliną Przydatek. Na spotkanie nasz gość przywiózł wiele rekwizytów i elementów dekoracji własnoręcznie uszytych. Pani Alina opowiedziała nam ciekawą historię, w której bohaterami były wykonane przez nią zabawki. My również mogliśmy odegrać w tej historii niewielkie role. Cała historia wzbogacona była zwrotami w języku angielskim i włoskim, dlatego mogliśmy poznać nowe słówka w tych językach.

W środę byliśmy na lekcji filmowej w Miejskim Domu Kultury. Dzięki tym zajęciom dowiedzieliśmy się jak powstają filmy animowane oraz jak aktorzy podkładają głos postaciom filmowym. Obejrzeliśmy również film pt."Po prostu super"