W dniu 6 maja uczniowie klas 1-3 mieli okazję wziąć udział w fascynujących warsztatach zatytułowanych "Spotkania z historią- papier ręcznie czerpany" w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podczas godzinnego spotkania dzieci miały możliwość zagłębienia się w tajniki produkcji papieru sprzed wieków. Samodzielnie czerpały masę drzewną z tradycyjnej dębowej kadzi, a następnie korzystały z zabytkowej prasy, aby odcisnąć swoje własne arkusze papieru. Dodatkowo, uczestnicy mieli okazję wykorzystać starożytną technikę używając lakieru do odciskania pieczęci na papierze, a następnie zapisać na nim informacje, używając gęsiego pióra i kałamaża. To niezwykle pouczające doświadczenie, które nie tylko poszerzyło horyzonty wiedzy dzieci, ale także pozwoliło im na praktyczne zrozumienie procesu powstawania papieru.