Na Dzień Dziecka śmiesznie się przebraliśmy, dostaliśmy upominki, graliśmy w gry, robiliśmy sobie zdjęcia w foto-budce i poszliśmy na lody.

30 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Soku własnoręcznie wyciskaliśmy sok z pomarańcz. Był przepyszny!

Tydzień temu byliśmy z bardzo udaną wizytą u Pana Kleksa. Były  zabawy, zadania do wykonania, doświadczenia i na koniec oczywiście pamiątki. Był to bardzo wesoły, pełen atrakcji i  radości wyjazd. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

20 maja obchodzimy Międzynarodowego Dnia Pszczoły. Z tej okazji klasę 2a odwiedzili mali goście. Były to pszczoły robotnice ze swoją matką-królową. Pszczoły na krótki czas opuściły swój ul i razem z panią Magdą U. odwiedziły dzieci.

Zgodnie ze słowami piosenki " W maju kwitnie cały sad,...." stworzyliśmy śliczne, kwitnące drzewka, które zdobią teraz naszą klasę. Zobaczcie sami.

Klasowa drużyna w składzie  Lena D., Kacper G., Igor K., Oliwia K. i Joanna P. wzięła udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o UE.  W kategorii klas drugich Asia zdobyła II miejsce, a Lena i Oliwia ex aequo III miejsce. Z całej drużyny jesteśmy dumni, bo materiału do opanowania było dużo.

25 i 26.04.2022 r. klasa 2a i 2b gościła w Miejskiej Bibliotece Publicznej na spotkaniu nt „Podwodnego świata”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się kim był Jacques Yves Cousteau, zobaczyły prezentację o tym francuskim podróżniku i badaczu mórz, obejrzały film o życiu w morskich głębinach oraz zagrożeniach i zanieczyszczeniach mórz i oceanów, których dokonuje człowiek.