Natan Juszczuk od od dwóch lat pasjonuje się sportami walki. Zachęcił go do tego tata, który też jest zawodnikiem i dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Europy w Brazylijskim Jiu Jitsu. Pierwszym sukcesem Natana było III miejsce w zawodach Brazylijskiego Jiu Jitsu, które odbyły się w 2021r. Ostatni sukces to remis podczas zawodów Kick Boxingu w czasie turnieju Super Ligi z września tego roku.

Na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klasy 5 b udali się na festyn do Szkoły Policji w Katowicach. Wycieczka stała się niepowtarzalną okazją do przybliżenia zawodu policjanta w praktyce. Uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu oraz w pokazie jazdy konnej.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka uczniowie klasy 5b uczestniczyli w wyjściu na bowling. Sportowa rywalizacja na torach kręgielni wśród okrzyków radości i odgłosów toczących się kul wszystkim zaostrzyła apetyt. Wyjście zakończyło się spotkaniem przy smacznej pizzy, dzięki której nasi sportowcy szybko odzyskali siły.

W ramach szkolnego Dnia Sportu uczniowie klasy V b wystartowali w wielu konkurencjach indywidualnych i drużynowych. Sportowa rywalizacja przyniosła kilka zwycięstw w kategoriach bieg sprinterski i odbicia piłką. Wszystkim uczestnikom udzielił się sportowy duch rywalizacji i dobry humor. Klasowym medalistom gratulujemy sukcesów.

Wychowawca klasy V b

18 kwietnia klasa V b zwiedziła Trasę Turystyczną Kopalni Soli „Wieliczka”. Przemierzając turystyczne szlaki uczniowie podziwiali piękno tego niezwykłego miejsca: podziemne kaplice, ekspozycje historyczne, liczne rzeźby, solne nacieki i solankowe zbiorniki wodne. Uczestnicy poznali metody wydobycia i transportu soli, podziwiali różne narzędzia oraz maszyny.

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klasy V b sprawdzili swoją formę i zwinność w sportowych rywalizacjach: rzut woreczkiem do celu, podskoki na jednej nodze, podbicia balonem. Zawody przyczyniły się do promowania aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz zdrowej rywalizacji.

Ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia to czas wyciszenia się i refleksji. Grudniowy nastrój skłania nas do zadumy i sprawia, iż patrzymy na to co dobre, chętniej pomagamy innym i się uśmiechamy. Atmosfera zbliżających się świąt udzieliła się już wszystkim uczniom klasy V b.