We wtorek, 16.05. wybraliśmy się na wycieczkę klasową do Kiczyc, gdzie czekało na nas wyzwanie przygotowane przez Ośrodek H2O. Tym wyzwaniem była gra terenowa w lesie.

Nasza klasa została podzielona na trzy drużyny - każda otrzymała własną flagę, kopertę, dziennik podróży oraz kompas. Na początku, grupy musiały znaleźć odpowiedni patyk, tak aby móc nieść flagę. Zadaniem każdej drużyny było znalezienie oznakowanych zielonym napisem "GPS" drzew, w okolicy których znajdowały się pudełka z różnymi zadaniami. Zadań było osiem - niektóre polegały na rozszyfrowywaniu kodów i ukrytych haseł, inne na szukaniu w lesie określonych roślin z przepisu "mikstury". Ostatnim etapem zabawy była walka o flagi.

Było bardzo aktywnie! Najważniejsza okazała się umiejętność współpracy w grupie, spostrzegawczość, spryt i umiejętność czytania map. Pogoda również nam sprzyjała, a do Łazisk wróciliśmy już z deszczem. Nasza Wejka chyba na długo zapamięta dzień swoich urodzin na wycieczce klasowej...