Ostatni miesiąc roku był w naszej klasie równie ciekawy i intensywny jak poprzednie miesiące.

1 grudnia byliśmy w MDK na przedstawieniu pt. „Piotruś Pan”. Przedstawienie bardzo się nam podobało.

4 grudnia razem z klasą 1b przedstawialiśmy program artystyczny z okazji Dnia Górnika.

6 grudnia miały miejsce nasze pierwsze klasowe mikołajki.

Były prezenty od Mikołaja i nagroda za II miejsce w Szkolnym Konkursie Plastycznym „19 dni przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci”.
II miejsce zdobyliśmy również, jako zespół w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, z utworami „Mali kolędnicy” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

14 grudnia razem z resztą klas I, II i III braliśmy udział w Świątecznym Turnieju Sportowym na sali gimnastycznej. Było sportowo i wesoło.

18 grudnia byliśmy na klasowej wycieczce w Wielkiej Fabryce Elfów. Ile tam było atrakcji i oczywiście Elfów, na każdym kroku, że ho ho ho….

Przed przerwą świąteczną odbyła się nasza pierwsza klasowa Wigilijka. Składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy i biesiadowaliśmy przy naszym wspólnym stole.