W dniu 11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w piątek, 10.11. odbył się apel dla całej społeczności szkolnej. Rozpoczął się on uroczystą asystą Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniem hymnu

Z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie z klas 4a i 7a, przygotowani przez p. Magdalenę Sputowską oraz p. Iwonę Brzyszczan- Prochownik, przedstawili najważniejsze wydarzenia z naszej historii- począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe i wolne państwo, przestało istnieć na mapach Europy i Świata. Prezentowane treści przeplatane były pieśniami patriotycznymi. Na zakończenie występu dziewczynki z klasy 4a wykonały taniec do piosenki pt. "Co to jest Niepodległość?". Wszystko to z pewnością przyczyniło się do głębszej refleksji nad tym  wyjątkowym dla każdego Polaka świętem.

Magdalena Sputowska