Na liście zakupów powinny się znaleźć:

• tornister
  • podpisane zeszyty A4 32 kartkowe w kratkę i 32 kartkowy w cienką linię (bez marginesów, mogą być granatowo-czerwone linie)
  • zeszyt do korespondencji A5 (mały) w kratkę lub linie
  • piórnik wyposażony w: 2, 3 zaostrzone ołówki HB, pióro na naboje + naboje ( będzie potrzebne pod koniec I semestru) kredki ołówkowe ( 12 kolorów np: Bambino, Colorino lub trójkątne na przykład Fiorello, Astry, Herlitza), linijkę, klej w sztyfcie, nożyczki z zaokrąglonym końcem, gumkę, temperówkę (może być zamykana), lepiej metalowa niż plastikowa ( dla cienkich i grubych kredek)
  • teczka A4 na gumkę ( schowamy tu przybory plastyczne)
  • 2 bloki rysunkowe ( biały i kolorowy)
  • 2 bloki techniczne ( biały i kolorowy)
  • dwie wycinanki duże ( A4)
  • farby plakatowe (12 kolorów) + dwa pędzelki ( cienki i grubszy z naturalnym włosiem), kubek na wodę
  • plastelina (12 kolorów)
  • kredki świecowe;
  • pastele suche (6 kolorów)
  • blok z czarnymi kartkami
  • szczoteczka do zębów do fluoryzacji
  • podpisany worek na buty
  • strój gimnastyczny (biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki )
  • odświętny strój szkolny (biała bluzka/koszula, granatowe lub czarne spodnie/ spódniczka) - śniadaniówka

Wszystkie rzeczy powinny być podpisane, a dziecko powinno wiedzieć, co ma i jak wyglądają jego rzeczy. Dlatego na zakupy najlepiej zabrać dziecko, jeśli wspólne zakupy nie są możliwe  pokazujmy dziecku rzeczy podczas pierwszego pakowania się do szkoły, aby dać mu się z nimi zapoznać znacznie wcześniej.

PODRĘCZNIKI DO EDUKACJI i J. ANGIELSKIEGO  ZAPEWNIA SZKOŁA

Podręcznik do religii należy zakupić samodzielnie -  ks. Dr K. Mielnicki, E. Kondrak “Poznaję Boży świat. Podręcznik do religii dla klasy I szkoły podstawowej” wydawnictwo Jedność