Pierwszy dzień wiosny klasy 1-3 powitały biorąc udział w grze dydaktycznej. Magiczny medalion Pani Wiosny stracił moc. Aby ponownie go aktywować uczniowie musieli wykonać szereg zadań, zdobyć kod pozwalający na wybranie odpowiednich kwiatów z ogródka. Kwiaty zasilały ten cudowny medalion, ale do ich zebrania niezbędny był specjalny kod. Grze towarzyszyły wielkie emocje, a dzieci pracujące w grupach, spieszyły się, aby jak najszybciej wykonać swoje zadania. Na szczęście wszystko udało się rozwiązać i Wiosna może już rozpocząć swoje panowanie.

Zastosowanie takiej formy zajęć, połączonej z wykonywaniem zadań matematyczno-przyrodniczo-ortograficznych, pozwala na angażowanie uczniów w zadania stwarzając okazję do zabawy, zdrowej rywalizacji i współpracy.