W środę 6 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 1 już od samego rana panował mikołajkowy nastrój, który udzielił się wszystkim dorosłym i dzieciom. Korytarz szkolny wypełnili uśmiechnięci uczniowie i nauczyciele w  czerwonych czapeczkach, sweterkach i innych elementach strojów oraz przepiękne dekoracje. W tle słychać było świąteczne piosenki, a dziewczynki z kółka tanecznego zaprezentowały wspaniały świąteczny taniec.

Już rano przybył do szkoły Mikołaj, który w szkolnej Krainie Mikołaja wręczał uczniom klas I-VIII drobne upominki. W ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki uczniowie każdej klasy zaśpiewali piosenkę. Atmosfera w tym miejscu była magiczna, a zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.
Od samego rana 6 grudnia przez trzy dni można było kupić na kiermaszu szkolnym przepiękne stroiki  wykonane przez dzieci oraz pierniczki upieczone przez mamy, a nawet całe rodziny. Szkolna kawiarenka zapraszała na pyszne ciasta, kawę i zimową herbatę.
Składamy podziękowania rodzicom, którzy poświęcili swój czas i stworzyli to wyjątkowe miejsce i klimat: rodzicom z RR p. Joannie Brud, p. Magdalenie Zwolakiewicz, p. S Jedlińskiej i p. Radnemu Adamowi Chwieralskiemu. Dziękujemy także wszystkim rodzicom za upieczenie przepysznych słodkości, pierniczków, mamom z Rady Rodziców za zaangażowanie w prowadzeniu kiermaszu i kawiarenki.

Dyrektor szkoły Violetta Ryszczyk