W czwartek 11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie reprezentujący łaziskach trzecioklasistów zmagali się w konkursie "Asy z trzeciej klasy". Radek Krysa, Zuzia Sawicka i Natalia Grzybowska świetnie odpowiadali na pytania np. o symbole narodowe, twórców polskiego hymnu, poprawną pisownię trudnych ortograficznie wyrazów itp.

Po raz kolejny reprezentantki naszej szkoły uczestniczyły w etapie powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Aby dobrze przygotować się do zmagań konkursowych uczniowie mieli do opanowania około 500 pytań związanych z pożarnictwem. Z dumą informujemy, iż dwie uczennice z klasy 7 b: Milena Sosna i Natalia Fusiek świetnie poradziły sobie z tą tematykę, a ostatecznie Natalia zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej i będzie dalej uczestniczyć w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Warto jeszcze wspomnieć, iż nagrodą za wygraną okazał się rower. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika 9. kwietnia br odbył się VI Powiatowy Konkurs "Młodzi Kopernicy". Naszą szkołę reprezentowali:
Aleksandra Jędrzejczyk z 8a, która wzięła udział w konkursie z j. angielskiego, Natalia Fusiek z 7b, która wzięła udział w konkursie z matematyki, Milena Sosna z 7b, która wzięła udział w konkursie z historii, Aleksander Kalus z 7b, który reprezentował naszą szkołę w konkursie z informatyki.

W piątek 12. kwietnia odbył się szkolny etap I Miejskiego Konkursu Mitologiczno - Biblijnego. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów klas piątych. Byli to uczniowie klasy 5a: Damian Krubnik, Szymon Wilga, Emilia Hunt i Sandra Rumpel oraz uczennice z klasy 5b: Hania Chibowska, Emilia Hniopek i Oliwia Wojtas.

Dziś w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja pod hasłem "Autyzmu nie widać gołym okiem". Uczniowie używając lupy, odkrywali charakterystyczne cechy autyzmu wypisane drobnym drukiem na drzwiach i wrzucali je do pudełka.

W wielkanocny czas zadumy i oczekiwania na radosne Alleluja wprowadzili nas uczniowie, którzy wraz z Panią katechetką Elżbietą Gorczaty przygotowali apel "Opowieść o trzech drzewach".

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym na Wianek Wielkanocny. W tym roku w konkursie uczestniczyło 20 uczniów, z czego większość to klasy 1-3. Jak co roku, prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Świadczą o Waszej dużej pomysłowości, cierpliwości i zaangażowaniu podczas ich tworzenia.

W piątek, 15. marca 2024r. w progach naszej szkoły gościliśmy bractwo rycerskie "Kerin", które zawitało do nas po raz kolejny. Tym razem z lekcją żywej historii, której tematem była historia II wojny światowej.