1 listopada przystąpiliśmy do kampanii „19 dni przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Jest  to akcja, która podejmuje ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. W trakcie 19 dni przeprowadziliśmy wiele działań, których celem było zwrócenie uwagi na krzywdę drugiego człowieka. W trakcie podejmowanych działań uświadamialiśmy, że agresja i przemoc to najbardziej krzywdzące zachowanie wobec drugiego człowieka. Kampania opierała się o tematykę praw dziecka, empatii, bezpieczeństwa, szacunku. Każdy z nas jest świadomy,że w 10 sekund możemy wiele zdziałać. Reagujmy i nie odwracajmy się!

Cała społeczność szkolna zaangażowała się w działania w trakcie, których: przygotowaliśmy gazetki tematyczne, rozwiesiliśmy foldery, broszury informujące o kampanii, wykonaliśmy wstążki, które są symbolem kampanii, ogłosiliśmy dzień koloru pomarańczowego,stołówka szkolna przygotowała menu w kolorze pomarańczowym,wykonaliśmy prace plastyczne w ramach zajęć, klasy I-VIII uczestniczyły w konkursie plastycznym na plakat 10 sekund, w ramach zajęć z wychowawcami oglądaliśmy filmiki dotyczące kampanii, wychowawcy omówili z uczniami Prawa Dziecka w ramach zajęć przygotowanych przez psychologa szkolnego, wyruszyliśmy z kampanią w miasto nagłaśniając problem przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży, uczniowie indywidualne zgłosili prace do konkursu ,, 10 sekund ", uczniowie dowiedzieli się gdzie szukać pomocy na wypadek doświadczania przemocy, pedagog szkolny uczestniczyli w szkoleniach w ramach kampanii, wyruszyliśmy z kampanią w miasto.Celem wszystkich tych działań była edukacja i profilaktyka w zakresie zapobiegania przemocy oraz  krzywdzeniu dzieci i młodzieży.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w Kampanię 19 dni… Jesteście Wielcy !