16 października w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowego gabinetu logopedycznego. To przytulne i nowoczesne miejsce dla dzieci powstało dzięki Wam! To Wy, dokładnie i systematycznie segregując odpady, umożliwiliście naszej placówce wygranie konkursu w segregacji odpadów zorganizowanego przez PGKiM Sp. z o.o. Nagroda została przekazana na remont i wyposażenie gabinetu.

Zajęcia logopedyczne mają na celu rozwijanie umiejętności językowych dzieci. Logopeda pracuje nad poprawą artykulacji, płynności mowy oraz rozumienia i używania języka. Dzieci uczą się poprawnej wymowy dźwięków, co jest kluczowe dla ich dalszego rozwoju językowego, a także wpływa na lepsze zrozumienie przez innych, co zwiększa ich pewność siebie.

Podczas zajęć dzieci uczą się budowania zdań i rozwijania słownictwa. Logopeda wykorzystuje różnorodne metody, takie jak gry, zabawy językowe, piosenki oraz ćwiczenia artykulacyjne, aby zachęcić dzieci do aktywnego uczestnictwa. Dzięki temu zajęcia są nie tylko edukacyjne, ale również atrakcyjne i angażujące.

Jeszcze raz dziękujemy Wam wszystkim za zaangażowanie– uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz PGKiM Sp. z o.o. – za wsparcie w tworzeniu tego wyjątkowego miejsca!