24. kwietnia w naszej szkole odbył się Miejski Turniej Umiejętności Bezpiecznych Zachowań dla uczniów klas III szkół podstawowych miasta Łaziska Górne. Konkurs został zorganizowany przez panie Joannę Kocima i Katarzynę Kuźnik w ramach programu „Bezpieczny Świat Ucznia” autorstwa p. Doroty Pawłowskiej, p. Violetty Ryszczyk oraz p. Grażyny Tkocz.

Nauka języka angielskiego może być łatwa dla niektórych, ale dla innych może być wyzwaniem. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić plan, który pomoże w nauce angielskiego poza salą lekcyjną. W naszej szkole dzieci mają okazję otaczać się językiem nawet poza klasą.

W dniu 23. kwietnia reprezentacja naszej szkoły, czyli Kinga z 4b i Kacper z 7a, wzięli udział w III Turnieju Ekologiczno - Przyrodniczym "Środowisko ponad wszystko" w SP4 w Orzeszu- Jaśkowicach.

"To dom jest dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany"

Klasy 2 a i 2 b wskazały nam 22 kwietnia czyli w  Światowym Dniu Ziemi, jak dbać o naszą planetę. Dziękujemy za piękna opowieść o Matce Ziemi.

18.04.2024r. uczniowie naszej szkoły- Dominik Hanarz z 7a oraz Aleksander Kalus z 7b, wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Geograficzno - Językowej "Z atlasem przez świat".

W czwartek 11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie reprezentujący łaziskach trzecioklasistów zmagali się w konkursie "Asy z trzeciej klasy". Radek Krysa, Zuzia Sawicka i Natalia Grzybowska świetnie odpowiadali na pytania np. o symbole narodowe, twórców polskiego hymnu, poprawną pisownię trudnych ortograficznie wyrazów itp.

Po raz kolejny reprezentantki naszej szkoły uczestniczyły w etapie powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Aby dobrze przygotować się do zmagań konkursowych uczniowie mieli do opanowania około 500 pytań związanych z pożarnictwem. Z dumą informujemy, iż dwie uczennice z klasy 7 b: Milena Sosna i Natalia Fusiek świetnie poradziły sobie z tą tematykę, a ostatecznie Natalia zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej i będzie dalej uczestniczyć w konkursie na szczeblu wojewódzkim.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika 9. kwietnia br odbył się VI Powiatowy Konkurs "Młodzi Kopernicy". Naszą szkołę reprezentowali:
Aleksandra Jędrzejczyk z 8a, która wzięła udział w konkursie z j. angielskiego, Natalia Fusiek z 7b, która wzięła udział w konkursie z matematyki, Milena Sosna z 7b, która wzięła udział w konkursie z historii, Aleksander Kalus z 7b, który reprezentował naszą szkołę w konkursie z informatyki.