27 listopada dzieci z Ukrainy wraz z wybranym polskim kolegą uczestniczyły w wycieczce do Katowic. Bawili się w Planetarium,  zwiedzili Katowice. Wspólny spacer był okazją do poznania historii Górnego Śląska. Pomnik Powstańców Śląskich, Spodek, Centrum Konferencyjne Filharmonia, Skarbek i Centrum Katowic to miejsca, które poznały dzieci.

Obchody Dnia Patrona, a z nimi związany festyn rodzinny stały się okazją do włączenia młodzieży pochodzacej z Ukrainy do działań całej społeczności szkolnej. Uczennice pod opieką pani Zofii Kozyry wcieliły się w bufetowe, rodem z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Był to sposób na dobrą zabawę ale i zajęcia z elementami doradztwa zawodowego

Święta Wielkanocne.

Co się stało w kurniku?
Wczoraj kury tak gdakały,
nasze jajka oszalały,...
malowały się w paseczki
 i w kółeczka i wstążeczki.
Teraz wszystkie krzyczą
 - Hura! Hura! Wesołego Alleluja !

Na dodatkowych zajęciach uczniowie z Ukrainy poznawali podstawy programowania i rozwijali umiejętności kodowania, programując roboty i tworząc własne systemy sztucznej inteligencji. A przy tym świetnie się bawili.

Czy wiesz, że pierwszy dzień wiosny na Ukrainie to 1 marzec? W szkole na Ukrainie nie ma dnia wagarowicza. Wiosnę wita się dniem „Maślenicy”. W tym dniu smaży się w szkole na patelniach naleśniki. Potem spożywa się te naleśniki z cukrem, z miodem lub z dżemem albo posypką. Wszystko przebiega  w miłej atmosferze. Czy wiesz, że pierwszy dzień lata na Ukrainie to 1 czerwiec?

Zofia Kozyra