14 listopada w naszej szkole został zorganizowany Dzień Świadomości Cukrzycy. Dużo się działo - odbyły się zajęcia, które miały na celu przybliżyć temat cukrzycy. Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne zwiększające wiedzę odnośnie przyczyn, objawów, sposobów leczenia i powikłań związanych z tą chorobą. Temat ten naświetlili nam również uczniowie, którzy na co dzień funkcjonują z chorobą przeprowadzając wraz ze swoimi mamami pogadanki w starszych klasach (za które bardzo dziękujemy!).

Ponadto w holu szkoły pojawiła się tematyczna gazetka i wystawa.
W tym dniu nasze ubrania zdominował kolor niebieski, a na naszych rękach pojawiły się opaski z hasłem: "Znam cukrzycę".

Głównym celem akcji było zwiększenie świadomości na temat cukrzycy w środowisku szkolnym oraz kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla osób przewlekle chorych.