26 października w SP1 odbył się  XV Powiatowy Konkurs Plastyczny ,, Barwy Jesieni ”. Organizatorzy: p. Jolanta Dziduch, p. Monika Dawidowska-Lupa zaprosiły do udziału dzieci świetlic szkół podstawowych powiatu mikołowskiego. Do konkursu przystąpiło jedenastu reprezentantów świetlic szkolnych: SP2 w Łaziskach Górnych, SP4 w Łaziskach, SP5 w Łaziskach Górnych, SP6 w Łaziskach Górnych, SP1 w Łaziskach Górnych, SP4 w Mikołowie, SP5 w Mikołowie, SP7 w Mikołowie,SP10 w Mikołowie, SP12 w Mikołowie, SP w Gostyni.

Zgodnie z regulaminem po wprowadzeniu przez Dyrektor p. Violettę Ryszczyk oraz  jury p. Ewę Kaczmarczyk i p. Michalinę Stolarczyk uczniowie malowali prace pt. ,, Jesienne kapelusze " techniką farb akwareli przy użyciu pędzla. Pani Ewa Kaczmarczyk zapoznała dzieci  z techniką malowania farbami akwareli. Młodym artystom nie zabrakło weny, powstały przepiękne prace, które zostały ocenione przez jury w składzie: p. Ewa Kaczmarczyk, p. Michalina Stolarczyk oraz p. Violetta Ryszczyk.
Klasyfikacja końcowa w kategorii klas I-III:
I miejsce Liliana Bromboszcz z Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jerzego Kukuczki w Mikołowie
II miejsce Ewa Kłopot z Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Gostyni
III miejsce Maja Ozdoba z Szkoły Podstawowej nr 5 im. Powstańców Śląskich w Łaziskach Górnych
WYRÓŻNIENIE Hanna Czerny z Szkoły Podstawowej nr 5 im. Gustawa Morcinka w Mikołowie

Po konkursie odbyło się uroczyste rozdanie nagród, upominków i dyplomów przez Naczelnik Wydziału Edukacji, Ochrony Zdrowia, Kultury i Sportu p. Joannę Palenta i Dyrektor SP1 p.Violettę Ryszczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Urząd Miasta Łaziska Górne. Na zakończenie opiekunowie i uczniowie zostali zaproszeni do udziału w kolejnej edycji konkursu.Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!