Od września 2022 w szkole prowadzone są innowacje i programy pozwalające na rozwijanie różnych umiejętności i zdobywanie wiedzy w sposób nietypowy.

• W klasie II p. Żaneta Chibowska wdraża innowację dotycząca oceniania kształtującego „OK zeszyt – innowacja pedagogiczna”.
  • W klasie 7a i 8f wdrożono program własny rozwijający kompetencje w zakresie uczenia się -  „Nauka z efektem”. Innowacja została opracowana przez p. E. Myszor i M. Sputowską. Zajęcia będą realizowane w ramach wybranych godzin wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023.
  • Zajęcia kółka muzycznego realizowane są na podstawie innowacji pedagogicznej „Muzyka to matematyka” p. Katarzyny Kuźnik. Innowacja została opracowana na podstawie Ogólnopolskiego Programu Krainy Muzyki „Muzyka to matematyka” mgr Karoliny Szczerbakowskiej – Biniszewskiej (innowacja zawiera zgodę autora na realizację programu).
  • Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego „Practice makes perfect. Ćwiczenie czyni mistrza” została opracowana przez p. E. Myszor. Adresatami innowacji są chętni uczniowie klas 8a, 8c, 8f. Innowacja ma na celu efektywną naukę angielskiego słownictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii internetowych, poprzez platformę i program Insta.Ling. Zajęcia będą realizowane w ramach wybranych godzin lekcyjnych.
  • Innowacja pedagogiczna z matematyki „Zestawy zadań przed egzaminem sposobem na lepszy wynik egzaminu ósmoklasisty” opracowana przez p. M. Sputowską jest realizowana na wybranych godz. lekcyjnych. Celem innowacji jest poprawienie wyników egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz rozwijanie i podnoszenie umiejętności matematycznych uczniów. Ponadto wskazanie praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym.