Pod koniec lutego naszą szkołę odwiedziły grupy przedszkolne z łaziskach placówek. Pośród wielu atrakcji przygotowanych dla naszych małych gości nie mogło zabraknąć wizyty w bibliotece szkolnej, gdzie na dzieci czekała wróżka z bajkowymi zagadkami. Przedszkolaki poradziły sobie świetnie, wykazując się znajomością wielu bajek.

W tym roku szkolnym do etapu szkolnego w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały wybrane następujące książki:

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest ważnym dniem w Szkole Podstawowej nr 1 w Łaziskach Górnych.  W tym roku w ramach przygotowań do tego święta uczniowie klas I- III mieli za zadanie stworzyć okładkę do ulubionej książki. Z gotowych ilustracji powstała dekoracja w kształcie serca, która ozdobiła główny hol szkoły, przypominając wszystkim o tym dniu.

Od kilku lat jestem bardzo zadowoloną użytkowniczką czytnika e-booków. Znalazłam dla Was, drodzy uczniowie, propozycje e-booków do pobrania zupałnie za darmo, zarówno jako pliki w formaci mobi, epub jak również zwykłych pdf-ów, które każdy może przeczytać i obejrzeć piękne ilustracje.

Na stronie internetowej czasopisma "Biblioteka w szkole" są dostępne do pobrania książki w języku ukraińskim. Znajdziecie tam zarówno podręczniki, lektury jak i książeczki dla najmłodszych oraz nieco starszych czytelników. Pozycje podzielone są na kategorie wiekowe i tematyczne. Pod propozycjami książkowymi są też adresy stron wydawnictw, które udostępniają książki w formie elektronicznej ( darmowo) oraz różnorakie materiały kreatywne z dwujęzycznym objaśnieniem.

Serdecznie gratuluję osobom, które zdecydowały się podjąć wyzwanie czytelnicze i wzięły udział Wojewódzkim Konkursie "Wielka Liga Czytelników". Do kolejnego etapu, którego finał już 24 marca, zakwalifikowało się 7 osób. Teraz przed nimi test ze znajomości kolejnych lektur i wyłonienie drużyn do etapu powiatowego. Przed uczniami testy kwalifikacyjne ze znajomości następujących lektur:

Tradycją w naszej szkole stało się obchodzenie niezwykłego święta jakim jest Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu najmłodsi przebieraja się za ulubionych bajkowych bohaterów i uczestniczą w bajkowych zabawach. W bibliotece szkolnej ucznie klas pierwszych oraz klasy 3b mogli poznać lub przypomnieć sobie sylwetki najbardziej znanych w literaturze kotów: kota w butach, kota Filemona, kota Cukierka oraz kota, bohatera książki Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel "Praktyczny pan".

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji grupy przedszkolne z naszej szkoły zostały zaproszone na pierwsze odwiedziny w bibliotece szkolnej.