Życzenia z okazji świąt

W wielkanocny czas zadumy i oczekiwania na radosne Alleluja wprowadzili nas uczniowie, którzy wraz z Panią katechetką Elżbietą Gorczaty przygotowali apel "Opowieść o trzech drzewach".

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym na Wianek Wielkanocny. W tym roku w konkursie uczestniczyło 20 uczniów, z czego większość to klasy 1-3. Jak co roku, prace były bardzo ciekawe i oryginalne. Świadczą o Waszej dużej pomysłowości, cierpliwości i zaangażowaniu podczas ich tworzenia.

W piątek, 15. marca 2024r. w progach naszej szkoły gościliśmy bractwo rycerskie "Kerin", które zawitało do nas po raz kolejny. Tym razem z lekcją żywej historii, której tematem była historia II wojny światowej.

W dniu 13. marca 2024 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 Miejski Konkurs "Łaziska Górne moja mała ojczyzna". Nasi dwaj przedstawiciele znaleźli się wśród zwycięzców.Uczeń klasy 7b, Aleksander Kalus zajął I miejsce w kategorii klas 7-8. Natomiast Olaf Zwolakiewicz, z klasy 4b zajął II miejsce w kategorii klas 4-6. Obu gratulujemy!!
Ilona Latusek

W miniony czwartek, który przypadł w dniu liczby Pi (14 marca), uczniowie klas 4-8 mieli okazję połączyć naukę z zabawą podczas niezwykłych zajęć z matematyki. Rozwiązując rebusy, sudoku i karty pracy, nasi uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności matematyczne, ale także rozwijali logiczne myślenie i umiejętności dedukcyjne, odkrywając liczbowe tajemnice Pi.

W dniu 12 marca 2024 roku uczniowie z klas 4 naszej szkoły mieli zaszczyt reprezentować naszą placówkę w II Powiatowym Turnieju Matematycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Wyrach. Konkurs składał się z dwóch etapów, w których wzięło udział 13 drużyn z powiatu mikołowskiego.

Miło nam poinformować, iż uczennice naszej szkoły Natalia Fusiek i Milena Sosna w zmaganiach konkursowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej zdobyły 1 i 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Tym samym przeszły do etapu powiatowego tegoż konkursu. Przypominamy jednocześnie, że w ubiegłym roku Natalia Fusiek zdobyła w tym konkursie  2 miejsce na szczeblu ogólnopolskim.