26. września obchodzony jest Europejski  Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.

Nauczycielki języków obcych

Na tą chwilę Ochotnicza Straż Pożarna w Łaziskach Górnych i Miasto Łaziska Górne ogłasza koniec zbiórki darów dla powodzian! Jeżeli będzie potrzeba wznowienia zbiórki będziemy Was informować. Dziękujemy całej Społeczności Szkolnej za zaangażowanie!

Dziś pierwsza część zebranych darów opuściła naszą szkołę! Wszystkie przekazane rzeczy zostały odebrane przez Ochotniczą Straż Pożarną, skąd jutro wyruszą do Stronia Śląskiego. Dziękujemy Wam za niesamowitą pomoc i zaangażowanie!

W tym roku szkolnym ponownie ruszamy z akcją Lidla i zbieramy Talenciaki :). Dzięki tej akcji w zeszłym roku otrzymaliśmy nowy sprzęt do zajęć ruchowych i rekreacji !

Rodziców i przyjaciół szkoły bardzo prosimy o wsparcie.

Zachęcamy całą Społeczność Szkolną do wzięcia udziału w akcji pomocy powodzianom, organizowaną przez Miasto Łaziska Górne.
Od jutra do piątku w naszej szkole rozpoczynamy  zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak:

1. Latarki na baterie, zapasowe baterie,
2. Sucha żywność,
3. Nowe koce i podstawowe,
4. Artykuły higieniczne,
5. Sucha karma dla psów i kotów.

2 września przywitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczysta akademia otworzyła przed nami ten wyjątkowy czas. W tym dniu nowi uczniowie zostali pasowani na pierwszoklasistów.Wszyscy uśmiechnięci i pełni energii są gotowi na nowe wyzwania. Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego pełnego sukcesów i radości z nauki.

Urząd Miejski w Łaziskach Górnych informuje, że od dnia 1 września 2024 roku do dnia 15 września 2024 roku można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów, na rok szkolny 2024/2025.
Stypendium szkolne przyznawane jest zgodnie z Regulaminem przyznawania pomocy materialnej o charakterze socjalnym (Uchwała XXXII/280/05 Rady Miejskiej w Łaziskach Górnych z dnia 19 kwietnia 2005r. ze zmianami) w drodze decyzji administracyjnej :

1. uczniom zamieszkałym na terenie miasta Łaziska Górne, których dochód na 1 członka rodziny nie przekracza 600 zł netto /miesięcznie,
  2. na całkowite lub częściowe pokrycie kosztów poniesionych na rzeczy o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności  zakupu podręczników, innych pomocy naukowych; na podstawie dostarczonych dokumentów (oryginałów faktur i rachunków) potwierdzających poniesione koszty,

Do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć zaświadczenia o dochodach za miesiąc sierpień br.
Dokumenty można składać po uprawomocnieniu się decyzji o przyznaniu stypendium, czyli po 14 dniach (dopuszcza się składanie dokumentów wystawionych z datą sprzed wydania decyzji, dotyczących zakupu rzeczy niezbędnych do rozpoczęcia roku szkolnego np.: podręczników, artykułów szkolnych).
Druki wniosków można odebrać i składać w Wydziale Edukacji, Ochrony Zdrowia, Kultury i Sportu – ul. św. Jana Pawła II 1, budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej- II piętro.

Druk wniosku można również pobrać w tym miejscu - pobierz (PDF)

21 czerwca był dniem podsumowań, wzruszeń, radości i pożegnań. Spójrzcie sami...