W piątek 25 listopada w naszej świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Było bardzo wesoło i ciekawie. Z prezentacji multimedialnej poznaliśmy historię powstania tego święta, następnie uczyliśmy się tańca z misiem, piosenki "Jadą misie" i czytaliśmy fragmenty książki "Miś Paddington" odpoczywając na mięciutkim dywanie.

16 listopada w naszej szkole odbył się XIII Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Barwy Jesieni” dla uczniów klas I-III, uczęszczających do świetlic szkolnych. Tym razem uczniowie wykonywali prace za pomocą pasteli olejnych, przedstawiające "Taniec jesiennych liści…”.W konkursie wzięło udział 14 uczniów reprezentujących świetlice szkół powiatu mikołowskiego.

We wtorki podczas świetlicowego kółka plastycznego uczniowie poznają różne techniki. Tworzą przepiękne prace, które są dekoracją świetlicy. W ostatni wtorek dzieci wykonały ludziki, zwierzątka z kasztanów i żołędzi. A co powstało zobaczcie sami...

Michalina Stolarczyk

30 września świętowaliśmy sportowo Dzień Chłopaka. Świetlica przygotowała niespodzianki dla swoich wychowanków.Chłopcy i dziewczynki brali udział w różnych konkurencjach: test odporności na smak cytryny, przeciąganie liny, skoki na skakance, quiz sportowy z znanych piłkarzach.

We wtorek 27.09.br na kółku plastycznym malowaliśmy jesienne drzewka. Używaliśmy bąbelkowej folii, którą moczyliśmy w farbach. Dzięki nowej technice wyczarowaliśmy przepiękne drzewka...

Od poniedziałku 26 września świetlica zmieniła pomieszczenie i  jesteśmy już w sali nr 12. Cieszymy się, bo mamy teraz dużą, przestronną świetlicę z kącikami do zabawy i do pracy przy stolikach. Jest też dywan, na którym chętnie się bawimy, ćwiczymy, odpoczywamy i słuchamy bajek, siedząc w kręgu.

We wtorki w naszej świetlicy odbywa się kółko plastyczne. W zajęciach biorą udział dzieci z klasy pierwszej i drugiej. Dzieci poznają różne techniki malarskie. Podczas pierwszych zajęć poznały podstawowe kolory jesieni. Za pomocą farb wykonały przepiękne jesienne liście, które stanowią dekorację świetlicy.

W piątek 29.04.br na zajęciach świetlicowego kółka plastycznego wykonaliśmy wiosenne drzewka z pop cornem. A oto efekt naszych prac...