Komunikat Rzecznika Praw Dziecka dotyczący całodobowego darmowego Dziecięcego Telefonu Zaufania 800 12 12 12 oraz specjalnego czatu internetowego na stronie: czat.brpd.gov.pl Jest to miejsce dla wszystkich młodych ludzi, w którym mogą zostać wysłuchani i otrzymać pełne wsparcie specjalistów. Już tysiące dzieci i młodzieży skorzystały z pomocy dyżurujących tam psychologów i pedagogów. Specjaliści prowadzą rozmowy wspierające , ukierunkowujące dzieci na radzenie sobie z trudnościami . Przy telefonie i czacie dyżurują także specjaliści posługujący się językiem ukraińskim i rosyjskim - grafik ich dyżurów możecie Państwo znaleźć pod adresem: https ://brpd.gov.pl /2022/08/31/uwaga-nowy-grafik-pomocy-psychologicznej-i-prawnej-po- ukrainsku/. W poniedziałki w godzinach od 18:00 do 20:00 dyżuruje prawnik specjalizujący się w prawach uchodźców i cudzoziemców .