Gabinet psychologa i pedagoga szkolnego
- Szczegóły
- Monika Dawidowska-Lupa
Godziny pracy pedagoga szkolnego:
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
- Szczegóły
- Monika Dawidowska-Lupa
2 września przywitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczysta akademia otworzyła przed nami ten wyjątkowy czas. W tym dniu nowi uczniowie zostali pasowani na pierwszoklasistów.Wszyscy uśmiechnięci i pełni energii są gotowi na nowe wyzwania. Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego pełnego sukcesów i radości z nauki.
Stypendia socjalne
- Szczegóły
- Mariusz Respondek
Urząd Miejski w Łaziskach Górnych informuje, że od dnia 1 września 2024 roku do dnia 15 września 2024 roku można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów, na rok szkolny 2024/2025.
Stypendium szkolne przyznawane jest zgodnie z Regulaminem przyznawania pomocy materialnej o charakterze socjalnym (Uchwała XXXII/280/05 Rady Miejskiej w Łaziskach Górnych z dnia 19 kwietnia 2005r. ze zmianami) w drodze decyzji administracyjnej :
- uczniom zamieszkałym na terenie miasta Łaziska Górne, których dochód na 1 członka rodziny nie przekracza 600 zł netto /miesięcznie,
- na całkowite lub częściowe pokrycie kosztów poniesionych na rzeczy o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności zakupu podręczników, innych pomocy naukowych; na podstawie dostarczonych dokumentów (oryginałów faktur i rachunków) potwierdzających poniesione koszty,
Do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć zaświadczenia o dochodach za miesiąc sierpień br.
Dokumenty można składać po uprawomocnieniu się decyzji o przyznaniu stypendium, czyli po 14 dniach (dopuszcza się składanie dokumentów wystawionych z datą sprzed wydania decyzji, dotyczących zakupu rzeczy niezbędnych do rozpoczęcia roku szkolnego np.: podręczników, artykułów szkolnych).
Druki wniosków można odebrać i składać w Wydziale Edukacji, Ochrony Zdrowia, Kultury i Sportu – ul. św. Jana Pawła II 1, budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej- II piętro.
Druk wniosku można również pobrać w tym miejscu - pobierz (PDF)
Zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024
- Szczegóły
- Anna Garczorz
21 czerwca był dniem podsumowań, wzruszeń, radości i pożegnań. Spójrzcie sami...
Wyprawka do klasy pierwszej
- Szczegóły
- Mariusz Respondek
Na liście zakupów powinny się znaleźć:
- tornister
- podpisane zeszyty A4 32 kartkowe w kratkę i 32 kartkowy w cienką linię (bez marginesów, mogą być granatowo-czerwone linie)
- zeszyt do korespondencji A5 (mały) w kratkę lub linie
- piórnik wyposażony w: 2, 3 zaostrzone ołówki HB, pióro na naboje + naboje ( będzie potrzebne pod koniec I semestru) kredki ołówkowe ( 12 kolorów np: Bambino, Colorino lub trójkątne na przykład Fiorello, Astry, Herlitza), linijkę, klej w sztyfcie, nożyczki z zaokrąglonym końcem, gumkę, temperówkę (może być zamykana), lepiej metalowa niż plastikowa ( dla cienkich i grubych kredek)
- teczka A4 na gumkę ( schowamy tu przybory plastyczne)
- 2 bloki rysunkowe ( biały i kolorowy)
- 2 bloki techniczne ( biały i kolorowy)
- dwie wycinanki duże ( A4)
- farby plakatowe (12 kolorów) + dwa pędzelki ( cienki i grubszy z naturalnym włosiem), kubek na wodę
- plastelina (12 kolorów)
- kredki świecowe;
- pastele suche (6 kolorów)
- blok z czarnymi kartkami
- szczoteczka do zębów do fluoryzacji
- podpisany worek na buty
- strój gimnastyczny (biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki )
- odświętny strój szkolny (biała bluzka/koszula, granatowe lub czarne spodnie/ spódniczka) - śniadaniówka
Wszystkie rzeczy powinny być podpisane, a dziecko powinno wiedzieć, co ma i jak wyglądają jego rzeczy. Dlatego na zakupy najlepiej zabrać dziecko, jeśli wspólne zakupy nie są możliwe pokazujmy dziecku rzeczy podczas pierwszego pakowania się do szkoły, aby dać mu się z nimi zapoznać znacznie wcześniej.
PODRĘCZNIKI DO EDUKACJI i J. ANGIELSKIEGO ZAPEWNIA SZKOŁA
Podręcznik do religii należy zakupić samodzielnie - ks. Dr K. Mielnicki, E. Kondrak “Poznaję Boży świat. Podręcznik do religii dla klasy I szkoły podstawowej” wydawnictwo Jedność
Wycieczka do Panteonu Górnośląskiego
- Szczegóły
- Anna Garczorz
13 czerwca grupa uczniów z klasy 7a odwiedziła Panteon Górnośląski w Katowicach. Zwiedzając podziemia katowickiej Katedry poznaliśmy życie i osiągnięcia wybitnych postaci ze Śląska. Odnaleźliśmy również biogram naszego Patrona. Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy podczas rozegranej przez 3 drużyny gigantycznej gry planszowej. Element rywalizacji zapewnił wszystkim uczestnikom dużo radości a zwycięzcom - satysfakcji.